Sony sprzedało ponad 500 mln konsol PlayStation i uczci to specjalną edycją PlayStation 4 Pro

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Ps4pro 500million Pscamera
Ps4pro 500million Pscamera

Od 1994 roku, kiedy to w Japonii zadebiutowało kultowe już PlayStation, sprzęty marki od Sony rozszedł się w liczbie przekraczającej 500 milionów sztuk. Z tej też okazji firma Sony Interactive Entertainment wprowadzi do sprzedaży specjalnie zaprojektowaną edycję PlayStation 4 Pro o nazwie PlayStation 4 Pro 500 Million Limited Edition z dyskiem twardym 2 TB.

Sprzęt będzie dostępny od 24 sierpnia 2018 roku w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej wynoszącej w Europie 499 EUR. Dostępnych będzie jedynie 50 tys. urządzeń w tej niezwykłej edycji limitowanej, w której po raz pierwszy producent wykorzystał ciemnoniebieskie, półprzezroczyste wzornictwo.

Ps4pro 500million Serial

Według stanu na 22 lipca 2018 roku, liczba sprzedanych egzemplarzy PlayStation 4 od premiery w 2013 roku, przekroczyła 81.2 miliona sztuk. John Koera, prezes i dyrektor generalny SIE nie ukrywa radości z sukcesu firmy:

Chcę wyrazić naszą głęboką wdzięczność za wsparcie okazywane nieustannie przez fanów i partnerów biznesowych za ich wkład w bogatą historię PlayStation. Bez naszej pełnej zaangażowania społeczności nie udałoby nam się osiągnąć tego niezwykłego osiągnięcia – dostarczenia 500 milionów sztuk konsol.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów