Sony sprzedało już prawie 92 mln egzemplarzy PlayStation 4

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Playstation 4 Jailbreak
Playstation 4

W zeszłym tygodniu Krzysiek pisał, że według nieoficjalnych źródeł Sony sprzedało już 90 mln egzemplarzy konsoli PlayStation 4, oficjalne dane są jednak jeszcze lepsze. Japońska firma poinformowała, że od premiery swojej najnowszej konsoli w 2013 roku do końca 2018 roku, jej wynik sprzedaży przekroczył 91.6 mln.

Tylko w ostatnim sezonie świątecznym, czyli od 19 listopada do 31 grudnia 2018 roku, platforma PlayStation 4 sprzedała się w liczbie 5.6 mln egzemplarzy.

Ubiegły roku z wynikiem 18 mln, był drugim najlepszym pod względem sprzedaży w pięcioletniej historii PS4. Duży wpływ na popularność sprzętu, ma także jakość gier na wyłącznością. Sam tylko Spider-Man od wrześniowej premiery do 25 listopada, rozszedł się w liczbie 9 mln kopii, co czyni go najszybciej sprzedającą się grą na konsolę obecnej generacji od Sony.

Wszystko wskazuje na to, że niebawem PlayStation 4 dołączy do elitarnego grona konsol, które znalazły 100 mln nabywców.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów