PlayStation 4 zbliża się do 100 milionów sprzedanych konsol

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę

PlayStation 4 powoli zbliża się do magicznej liczby 100 milionów sprzedanych egzemplarzy. Sony poinformowało, że obecnie wynik wynosi na 96,8 miliona.

Podczas trzeciego kwartału tego roku do sklepów trafiło 2,6 miliona konsol, co jest wynikiem lepszym o 100 tys. w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku.

W tym roku fiskalnym sprzedano 17,8 miliona konsol i to gorszy wynik jeśli zestawimy go z zeszłorocznym, w którym sprzedaż wynosiło 19 milionów. Na szczęście udało się sprzedać 0,3 miliona więcej w porównaniu do przewidywań Japończyków.

Sony przewiduje, że w tym roku fiskalnym uda się sprzedać 16 milionów egzemplarzy PlayStation 4.

Warto również dodać, że liczba abonentów PlayStation Plus rośnie z roku na rok i dzięki temu japoński koncern również zarabia. Do 31 marca bieżącego roku liczba aktywnych subskrybentów urosła do 36,4 miliona, co daje wzrost o ponad 2 miliony.

Oprogramowania również zaliczyło wzrost, gdyż sprzedano ponad 54,7 miliona gier, z czego 45% stanowi edycje cyfrowe. W zeszłym roku fiskalnym gry cyfrowe stanowiły 43% całości sprzedanego oprogramowania.

Źródło: https://gematsu.com/2019/04/ps4-worldwide-shipments-top-96-8-million

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów