Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PS4

PlayStation 4 zbliża się do 100 milionów sprzedanych konsol

PlayStation 4 powoli zbliża się do magicznej liczby 100 milionów sprzedanych egzemplarzy. Sony poinformowało, że obecnie wynik wynosi na 96,8 miliona.

Podczas trzeciego kwartału tego roku do sklepów trafiło 2,6 miliona konsol, co jest wynikiem lepszym o 100 tys. w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku.

W tym roku fiskalnym sprzedano 17,8 miliona konsol i to gorszy wynik jeśli zestawimy go z zeszłorocznym, w którym sprzedaż wynosiło 19 milionów. Na szczęście udało się sprzedać 0,3 miliona więcej w porównaniu do przewidywań Japończyków.

Sony przewiduje, że w tym roku fiskalnym uda się sprzedać 16 milionów egzemplarzy PlayStation 4.

Warto również dodać, że liczba abonentów PlayStation Plus rośnie z roku na rok i dzięki temu japoński koncern również zarabia. Do 31 marca bieżącego roku liczba aktywnych subskrybentów urosła do 36,4 miliona, co daje wzrost o ponad 2 miliony.

Oprogramowania również zaliczyło wzrost, gdyż sprzedano ponad 54,7 miliona gier, z czego 45% stanowi edycje cyfrowe. W zeszłym roku fiskalnym gry cyfrowe stanowiły 43% całości sprzedanego oprogramowania.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement