Vampire: The Masquerade – Bloodlines II dopiero w 2021 roku?

Vampire The Masquerade Bloodlines 2
Vampire The Masquerade Bloodlines 2

W Vampire: The Masquerade – Bloodlines II pierwotnie mieliśmy zagrać jeszcze w marcu tego roku. Od tamtego czasu premierę nowej gry Hardsuit Labs przesunięto już dwukrotnie, każdorazowo nie podając konkretnej daty premiery. Obecnie wiemy tylko, że Bloodlines II ukazać ma się w 2021 roku i według najnowszych doniesień nastąpi to raczej w jego drugiej połowie.

Ebba Ljungerud, CEO Paradox Interactive, w wywiadzie dla szwedziego serwisu Placera stwierdziła, że nie sądzi żeby Vampire: The Masquerade – Bloodlines II pojawiło się na rynku początkiem przyszłego roku. Jedną z głównych przyczyn przesunięcia premiery gry po raz kolejny okazuje się być COVID-19, którego pandemia spowalnia prace studiów.

Należy jednak pamiętać, że w samym Hardsuit Labs również nie dzieje się ostatnio najlepiej, co z pewnością nie pomogło w procesie produkcyjnym. W sierpniu bieżącego roku studio opuścili Brian Mitsoda, główny projektant narracji, oraz Ka’ai Cluney, dyrektor kreatywny. Z kolei w październiku z Hardsuit Labs pożegnała się również pracująca nad scenariuszem Cara Ellison.