Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 – poznajcie pierwsze wampirze klany

Vampire The Masquerade Bloodlines 2
Vampire The Masquerade Bloodlines 2

Firma Paradox Interactive prezentuje kolejne informacje na temat Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Wydawca postanowił przestawić graczom pierwsze wampirze klany, do których będziemy mogli dołączyć podczas gry.

Pierwszą ujawnioną grupą krwiopijców są niejacy Brujah. Opisywani jako zbieranina buntowników i chuliganów, od których lepiej trzymać się z daleka. Znani ze swojej nieustępliwości, a także agresji oraz bezwzględności.

Gracze, którzy zdecydują dołączyć się do klany Brujah nie stracą swoich pierwotnych mocy, którymi będą dysponować jako przedstawiciele grupy tzw. Thin Blood. Wzbogacą się za to o nowe, którymi operują członkowie wspomnianego stronnictwa.

Po przyłączeniu się do owej grupy główny bohater będzie mógł korzystać z umiejętności, które zostały podzielone na dwie grupy:

Potency

  • bohater zyskuje na sile, a jego sylwetka staje się bardzo umięśniona;
  • Fist of Cain – umiejętność, dzięki której protagonista wyprowadza ciosy o ogromnej sile, pozwalającej burzyć ściany;
  • Eartshock – umiejętność pozwalająca na wywołanie fali uderzeniowej, która powali okolicznych wrogów.

Celerity

  • Unseen Storm – umiejętność pozwalająca na szybkie przemieszczenie się. Dzięki tej mocy główny bohater bez większych problemów zaatakuje nieświadomego wroga, wykona skuteczne uniki lub zmieni pozycję podczas walki.
  • Accelerate – umiejętność, dzięki której świat wokół bohatera zwolni na tyle, że ten bez problemu uniknie wystrzelonych w jego stronę pocisków.

Drugim z zaprezentowanych przez wydawcę klanów jest Tremere. Tę grupę krwiopijców pamiętać mogą osoby, które miały styczność z wydaną w 2004 roku pierwszą częścią gry.

W owej produkcji stronnictwo to przedstawiono jako skrywających swoje sekrety potężnych czarowników, których pozostali przedstawiciele rasy nie darzą zbyt dużym zaufaniem.

Na oficjalnej stronie gry możemy przeczytać, że klan Tremere włada magią krwi, zyskując dzięki niej niezrównaną, niszczycielską moc. Ich umiejętności podzielone zostały na dwie grupy:

Thaumaturgy

  • Skewer – umiejętność, dzięki której po upuszczeniu niewielkiej ilości krwi w pobliżu przeciwnika, pojawią się w jej miejscu ostre kolce;
  • Purge – umiejętność, która wywołuje u oponentów krwawe wymiociny, powodujące spore obrażenia;
  • Blood Boil – mistrz tej grupy umiejętności może sprawdzić, że krew wroga zacznie wrzeć w jego żyłach, co doprowadzi do wybuchu ciała i zada obrażenia znajdującym się w pobliżu postaciom.

Auspex

  • Aura Sense – umiejętność, dzięki której bohater widzi postacie niezależne przez ściany. Może również zaznaczyć daną postać, aby ją śledzić i widzieć z dużej odległości, a także poznać jej słabe strony;
  • Psychic Projection – umiejętność, dzięki której bohater opuszcza swoje ciało i przemieszcza się w niematerialnej formie. W trakcie korzystania z tej mocy protagonista może cały czas używać umiejętności Aura Sense i zaznaczać oponentów. Ma również możliwość na krótką chwilę opanować zmysły wybranego wroga.

Firma Paradox Interactive stara się, aby gracze nie zapomnieli o grze i cyklicznie dzieli się nowymi szczegółami. Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia również ujawniono sporo informacji na temat najnowszej produkcji studia Hardsuit Labs.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł ma zadebiutować już w przyszłym roku.