Twórcy Hard West i Phantom Doctrine w poważnych tarapatach

Phantom Doctrine
Phantom Doctrine

Rodzime studio CreativeForge Games ma poważne kłopoty. Otóż firmę opuściło już 29 z 40 zatrudnionych pracowników. Wiele wskazuje na to, że pozostała 11 osób też może opuścić tonący okręt.

CreativeForge Games to twórcy dwóch naprawdę niezłych strategii turowych jak westernowe Hard West i szpiegowskie Phantom Doctrine. Ta ostatnia jednak, pomimo dobrej jakości, nie sprzedała się najlepiej. Biorąc pod uwagę niemały budżet jaki był przeznaczony na jej produkcję, trzeba wydanie gry uznać za finansową klapę. Taka sytuacja spowodowała wiele rozbieżności wewnątrz spółki, co sprawiło, że 70% pracowników dobrowolnie opuściło studio.

Hard West screen6

Jak podaje serwis Graczpospolita, spory wpływ na sytuację może mieć znaczący, bo wynoszący aż 47,81 procent, udział  spółki PlayWay w akcjach CreativeForge Games. Firma specjalizująca się w wydawaniu mało ambitnych, ale cieszących się dużą popularnością produkcji, z pewnością nie bierze pod uwagę strat finansowych. Tworzenie gier strategicznych, wymaga sporo czasu oraz odpowiednio wysokiego budżetu, a zdecydowanie nie łatwo zawalczyć w ich przypadku o uwagę graczy.

Co dalej z CreativeForge Games? Firma wciąż istnieje i pracuje nad swoim nowym, tajemniczym projektem, jednak jego ujawnienie z powodu braków kadrowych może się znacznie przeciągnąć w czasie. Z kolei jeszcze w tym roku mają się pojawić porty Hard Westa na Switch oraz PlayStation 4 i Xbox One oraz port Phantom Doctrine na Nintendo Switch.


Źródło: https://graczpospolita.pl/plaga-wypowiedzen-w-creativeforge-games-tworcy-phantom-doctrine-praktycznie-przestaja-istniec/