Hard West 2 oficjalnie zapowiedziane. Jest pierwszy zwiastun

Hard West 2
Hard West 2

Firmy Ice Code Games i Good Shepherd Entertainment poinformowały, że trwają już parce nad Hard West 2.

Hard West 2 to długo oczekiwany przez graczy sequel wydanej w 2015 roku strategicznej gry turowej osadzonej w klimacie Weird West. Produkcja jeszcze w tym roku ma zadebiutować w wersji na PC. Za stworzenie gry odpowiada notowana na rynku New Connect spółka Ice Code Games. Wydawcą projektu jest holenderski wydawca Good Shepherd Entertainment, należący do notowanego na londyńskiej giełdzie Devolver Digital. Warto dodać, że za stworzeniem pierwszej części stało inne polskie studio – CreativeForge Games.

Hard West 2 pozwoli graczom na spełnienie westernowych fantazji pokroju strzelanin w samo południe, napadów na bank i konnych pościgów za pociągami ze złotem. Takie zadania będą jedynie wprowadzeniem do mrocznej, a chwilami szalonej opowieści o gangu osób połączonych przez przypadek, które mają zatargi z nieczystymi siłami.

Wśród nowości, jakie znajdą się w grze twórcy wymieniają niespotykane w grach turowych – dynamiczne levele, które pozwolą odtworzyć i przeżyć sceny pościgów znane z westernów, a także system Brawury nagradzający dobre planowanie i odważne ruchy graczy na mapie. W efekcie Hard West 2 będzie grą dużo bardziej dynamiczną i ekscytującą niż typowy przedstawiciel tego gatunku.