Twórca God of War miał okazję prywatnie obejrzeć fragment rozgrywki Death Stranding

death stranding e1545047818206

Minęło już mnóstwo czasu od zapowiedzi Death Stranding, a my nadal wiemy niewiele więcej niż w dniu ogłoszenia produkcji. Jak się jednak okazuje, gra może być ukończona w większym stopniu niż nam się wydaje – twórca gry roku 2018, Cory Barlog, miał okazję prywatnie zobaczyć gameplay z najnowszego dzieła Kojimy.

Informacja ta zbiegła się w czasie z trzecią rocznicą studia Kojima Productions, która miała miejsce wczoraj. Studio zostało założone 16 grudnia 2015 roku. Hideo Kojima z tej okazji zamieścił wpis na Twitterze, w którym podzielił się refleksjami na temat ryzyka które podjął i decyzji o niezależności.

Na tego Tweeta odpowiedział sam Cory Barlog, gratulując Hideo Kojimie trzeciej rocznicy. Napisał również, że czeka na wszystko, co wyjdzie spod skrzydeł Japończyka.

Na tym jednak nie koniec. Jeden z użytkowników Twittera, Rodrigo Zanotta, zapytał się wprost Cory’ego Barloga, czy prywatnie obejrzał gameplay z Death Stranding. Szef studia Santa Monica bez zbędnych słów odpisał „Tak.”.

Nie powinno nas to jednak specjalnie dziwić. Zarówno Barlog, jak i Kojima, tworzą ekskluzywne gry na konsole Sony i taka wymiana informacjami jest całkowicie normalnym wydarzeniem, które często ma miejsce w branży. Jest to jednak ekscytująca wiadomość dlatego, że jak wspominałem wcześniej – Death Stranding musi być na zaawansowanym stopniu produkcyjnym. Kto wie, może niedługo spodziewamy się wersji demonstracyjnej?

Warto przypomnieć, że Sony oficjalnie wycofało się z przyszłorocznych targów E3. W tym samym czasie pojawiły się plotki na temat tego, że deweloperzy poznali już PlayStation 5, a przecież samo Sony dało znać, że kolejna generacja konsol nadchodzi. Następnie studio Naughty Dog ogłosiło, że żadne materiały z The Last of Us Part II nie pojawią się na tegorocznym The Game Awards, a teraz dostajemy wieści o tym, że Death Stranding nie jest nadal, tak jak zakładało wielu, w początkowej fazie rozwoju. Cóż, trzeba przyznać, że PlayStation Experience 2019 zapowiada się wprost fenomenalnie.

Czekacie na najnowszą produkcję Hideo Kojimy? Czy myślicie, że przyszłoroczne PSX będzie przełomowe? Dajcie znać w komentarzach.


Źródło: https://www.dualshockers.com/god-of-war-death-stranding-gameplay-barlog-kojima/