Sony odpuści sobie targi E3 2019

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
E3 2019
E3 2019

Nie mamy dobrej wiadomości dla graczy, a szczególnie dla fanów PlayStation. Sony Interactive Entertainment odpuści sobie przyszłoroczne targi E3. Po raz pierwszy w 24-letniej historii największej imprezy gamingowej na świecie, zabraknie na niej producenta PlayStation. Informacja nie jest jeszcze oficjalna, ale źródła wydają się pewne.

To już druga wielka impreza branżowa, na której nie będzie japońskiej firmy. We wrześniu Shawn Layden, prezes Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios, powiedział, że Sony nie będzie w grudniu gospodarzem corocznego PlayStation Experience. Powodem rezygnacji z imprezy jest brak konkretnych materiałów z nowych gier. Spekulowano wówczas, że Sony szykuje się do czegoś wielkiego, co miałoby nastąpić na czerwcowych targach E3. Mowa oczywiście o zapowiedzi nowej konsoli PlayStation 5.

Zrezygnowanie z E3 2019 wydaje się więc bardzo zaskakującym posunięciem. Być może Sony rzeczywiście szykuje się do wielkiej zapowiedzi nowej platformy i chce to zrobić na własnej imprezie, ale żeby miało to sens, powinna się ona odbyć przed targami w Los Angeles.

Na PlayStation 4 ma się ukazać jeszcze kilka ciekawych tytułów ekskluzywnych, jak druga odsłona The Last of Us czy Ghost of Tsushima. Brak nowych materiałów z tych gier oraz nieobecność ich wydawcy na największej imprezie gamingowej, z pewnością znacząco wpłynie na sprzedaż PlayStation 4, które już pobiło wynik poprzedniej generacji.

Źródło: https://variety.com/2018/gaming/news/playstation-skips-e3-1203029833/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów