PlayStation DevCon 2018 – pierwsi deweloperzy mogą poznać PlayStation 5

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 2 min.
Playstation 5
Playstation 5

PlayStation DevCon to coroczna organizowana przez Sony impreza dla deweloperów. Zazwyczaj podczas jej trwania Japończycy za zamkniętymi drzwiami pokazują nowy sprzęt. W tym roku może to być PlayStation 5.

Sony ma po raz pierwszy wspomnieć o nadchodzącej konsoli właśnie podczas tegorocznego DevConu. Podobna sytuacja miała miejsce w przeszłości kiedy to firma wprowadzenia deweloperów w tajniki związane z PlayStation 4 Pro i PlayStation VR na długo przed ich rynkowym debiutem.

W tym roku impreza odbędzie się w Londynie, ale Sony jeszcze nie podało dokładnej daty. Informacje o „atrakcjach” dostępnych podczas eventu nie są oficjalnie ujawniane. Wyjątek stanowią osoby z zaproszeniami, one mają pełny wgląd w program nadchodzącego wydarzenia.

Rejestracja na PlayStation DevCon jest już zamknięta, w przeszłości impreza odbywała się w maju, a obecnie mamy końcówkę października. Przeniesienie imprezy na czwarty kawrtał tego roku, może zwiastować szybsze wydanie nowej konsoli, choć to obecnie jedynie spekulacje.

Playstation Devcon 2018

Większość źródeł związanych z Sony sugeruje, że PlayStation 5 zadebiutuje już w przyszłym roku. Ostatnia oferta pracy (związana z promowaniem nowej konsoli) może oznaczać przygotowania do promowania sprzętu, jeszcze przed jego debiutem.

PlayStation 5 nadal będzie konsolą stacjonarną podobnie (pod pewnymi względami) jak wcześniejsze numerowane platformy Sony. Ostatnie plotki mówią o zastosowaniu wstecznej kompatybilności i wprowadzeniu V – Sync.

Źródło: https://gearnuke.com/sony-to-brief-developers-about-the-ps5-at-this-years-playstation-devcon-rumor/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów