The Medium na pokaźnym materiale z rozgrywki. Szykujcie się na świetną zabawę

The Medium
The Medium

Krakowskie studio Bloober Team udostępniło dzisiaj solidny gameplay ze swojego nadchodzącego horroru psychologicznego zatytułowanego The Medium. Gracze mają zatem okazję zaznajomić się ze zmienną perspektywą gry, a także z miejscami i mocami, które będą mogli w pełni poznać po premierze.
 
Na 14-minutowym filmie Marianne, tytułowe medium, przemierza świat realny i duchowy – zarówno jeden po drugim, jak i oba równocześnie. Poznajemy dzięki temu wyjątkowy system rozgrywki na podzielonym ekranie, który umożliwia grę w dwóch miejscach naraz. W trakcie przygody gracze będą płynnie przechodzić między dwoma światami – mniej więcej jedna trzecia akcji będzie się rozgrywać w świecie rzeczywistym, jedna trzecia w świecie duchowym, a reszta w obu miejscach jednocześnie.

Marianne włada kilkoma zdolnościami parapsychologicznymi, takimi jak tarcza duchowa czy potężne uderzenie duchowe, z których musi korzystać, by radzić sobie z zagrożeniami i przeszkodami napotykanymi w obu światach. Starając się odkryć sekrety hotelu Niwa, bohaterka trafia też poza jego nawiedzone mury, między innymi do tajemniczego starego fortu – miejsca po raz pierwszy pokazanego w nowym materiale z gry.
 
Film daje graczom przedsmak konfrontacji z Paszczą – głównym antagonistą, któremu głosu użyczył Troy Baker – a także pokazuje jedną z jej wyjątkowych umiejętności. Przebiegła i nienasycona istota potrafi, podobnie jak Marianne, przemieszczać się między dwoma światami, ścigając ją w obu rzeczywistościach. W świecie duchowym Paszcza jest widoczna, ale może też z łatwością dostrzec Marianne, która musi się przed nią bronić tarczą duchową. Z kolei w świecie materialnym istota staje się zarówno niewidzialna, jak i niewidoma, więc tropiąc swoją ofiarę, musi polegać tylko na słuchu.

The Medium zostało zapowiedziane w maju 2020 roku, a premiera gry była pierwotnie zaplanowana na grudzień. Koronawirus i Cyberpunk 2077 nieco pokrzyżował twórcom plany i debiut został ostatecznie przełożony na kolejny miesiąc. The Medium pojawi się 28 stycznia wyłącznie na PC i konsolach Xbox Series.