The Medium – nowy horror od Bloober Team zadebiutuje na Xbox Series X

The Medium
The Medium

Rodzime studio Bloober Team nie zatrzymuje się. Ekipa z Karkowa zapowiedziała nowy horror zatytułowany The Medium i opublikowała jego zwiastun. Produkcja jest tworzona z myślą o sprzętach nowej generacji i zadebiutuje jeszcze w tym roku na PC i Xbox Series X.

The Medium zaskoczy graczy niezwykle ciężkim klimatem i nietuzinkową historią. Wisienką na torcie będzie ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiedzialny jest Akira Yamaoka, twórca soundtracku do legendarnej serii Silent Hill.

Piotr Babieno, CEO studia Bloober Team, twierdzi, że jego nowy horror psychologiczny jest najbardziej ambitnym projektem z dotychczasowego dorobku firmy. Twórcy skupili się na zmiennej perspektywie i percepcji, przez co z pozoru błaha sytuacja, jest bardziej skomplikowana niż się z początku wydaje. Gracz wcieli się w Mariannę, medium żyjące w dwóch światach: realnym i duchowym. Bohaterka zaskoczona wizją morderstwa dziecka udaje się do opuszczonego kurortu hotelowego, który wiele lat temu stał się sceną okropnej zbrodni.

Choć The Medium zostało zapowiedziane wyłącznie na platformy Microsoftu, to jego ekskluzywność raczej będzie miała charakter czasowy, czyli podobnie jak to było w przypadku Blair Witch.

Zwiastun The Medium