The Last of Us Part II z wynikami sprzedaży. Wielki sukces Naughty Dog

The Last Of Us 2

Ludzie z Naughty Dog oraz Sony mogą dziś otwierać szampana. The Last of Us Part II pobiło wszelkie rekordy i stało się najszybciej sprzedającym się tytułem ekskluzywnym na konsolę PlayStation 4 z wynikiem aż 4 milionów sprzedanych kopii w jedynie 3 dni! 

Neil Druckmann, reżyser drugiej części The Last of Us oraz wiceprezydent Naughty Dog, skomentował ten szalony wynik w następujący sposób:

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni milionom fanów na całym świecie, którzy grali w The Last of Us Part II i podzielili się z nami swoimi doświadczeniami w ciągu ostatniego tygodnia. Postanowiliśmy opowiedzieć nowy rodzaj historii, która dotyczy trudnych tematów i stanowiłaby dla Was wyzwanie. Niesamowite było obserwowanie, jak ta przygoda wpływała na wielu z Was, i przyglądanie się wielu rozważnym dyskusjom. Zainspirowała nas również Twoja kreatywność – niezależnie od tego, czy są to Twoje wspaniałe zdjęcia w trybie fotograficznym, oszałamiające GIF-y z gry, czy piosenki nagrane przy użyciu gitary Ellie.

The Last of Us Part II mogło powstać jedynie dzięki wysiłkom setek utalentowanych i pełnych pasji programistów w Naughty Dog. Nie możemy sobie wyobrazić większego zaszczytu niż ujrzenie tej samej pasji odzwierciedlonej przez ludzi w nią grających. Dziękujemy za pomoc w osiągnięciu tego niesamowitego kamienia milowego.

W sieci pojawiła się petycja z wyzwaniem do zmiany fabuły gry – afera z ocenami na Metacritic trwa w najlepsze, a gracze posuwają się coraz dalej. Mimo tego, nie przeszkodziło to The Last of Us Part II w pobiciu niesamowitego rekordu.

The Last of Us Part II jest już dostępne, wyłącznie na konsolę PlayStation 4. Zwiastun premierowy produkcji możecie obejrzeć poniżej.