Tekken X Street Fighter może się nie pojawić z powodu ogromnego sukcesu Tekken 7

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę
Tekken X Street Fighter
Tekken X Street Fighter

Tekken X Street Fighter został zapowiedziany w 2010 roku i wygląda na to, że szanse na wydanie bijatyki zmalały prawie do zera. Wszystko za sprawą sukcesu, który osiągnął Tekken 7. Według wydawcy crossover chyba nie będzie potrzebny graczom.

w 2012 roku otrzymaliśmy Street Fighter X Tekken, ale od tamtego momentu nie dostaliśmy nowych informacji o drugiej z zapowiedzianych wtedy gier.

Katsuhiro Harada w niedawnym wywiadzie dla VGC potwierdził, że drugi crossover między seriami może się w ogóle nie pojawić. Dla Harady nie ma sensu wydawać kolejną grę, w momencie gdy Tekken 7 radzi sobie świetnie.

Namco od dłuższego czasu pracowało w ciszy nad projektem, a jego głównodowodzący w 2016 roku przyznał, że gra jest ukończona w 30% i pracuje nad nią maksymalnie 40 osób. Dla Harady był to długoterminowy projekt, więc prawdopodobnie dlatego tak mało pracowników nad nim pracowało.

Warto dodać, że wcześniej zdecydowano o postaciach, które pojawią się w pełnej grze i na pewno nie zabrakłoby takich  wojowników jak Kazuya, Nina, Jin, Paul czy Yoshimitsu.

Źródło: https://www.psu.com/news/tekken-x-street-fighter-release-tekken-7-success/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów