Techland zabrał głos w sprawie doniesień o likwidacji wydawnictwa

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Dying Light 2
Dying Light 2

Wczoraj wieczorem pojawiły się doniesienia dotyczące likwidacji wydawniczej działalności firmy Techland (czytaj). Dzisiaj w tej sprawie zabrał głos CEO polskiej firmy, Paweł Marchewka. Okazuje się, że wydawnictwo wciąż będzie istnieć, ale jego zasięg zostanie zmniejszony o pudełkowe edycje gier 3rd party.

Po wielomiesięcznej analizie rynku rozpoczęliśmy proces wygaszania działalności polskiego wydawnictwa, który potrwa do końca roku 2019. Dotyczy to wyłącznie dystrybucji pudełkowych gier 3rd party na terytorium Polski. Od wielu lat lokalna dystrybucja pudełkowa nie stanowiła strategicznego obszaru działalności firmy, którym jest tworzenie najlepszych gier akcji AAA z otwartym światem

Firma chce się głównie skupić na produkcji gier i nie ma problemów finansowych. W związku ze zmniejszeniem zakresu działalności wydawniczej z Techlandem musiało się pożegnać kilka osób, ale jak donosi Paweł Marchewka, firma zadbała o interesy byłych pracowników, zarówno w kwestii finansowej jak i w znalezieniu nowego pracodawcy.

Źródło: https://www.eurogamer.pl/articles/2019-02-28-techland-wydawnictwo-nie-przestanie-istniec-zapewniaja-przedstawiciele-firmy

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów