Techland traci kluczowego pracownika. Czarne chmury nad Dying Light 2

Dying Light 2
Dying Light 2

Paweł Selinger, dyrektor artystyczny i scenarzysta gry Dying Light 2, ogłosił zakończenie pracy w Techlandzie. To kolejne niepokojące wieści z wrocławskiego studia.

Jeszcze pod koniec grudnia informowaliśmy, że jeden z pracowników studia przy okazji składania życzeń świątecznych, poinformował, że w 2021 roku poznamy nowe wieści na temat Dying Light 2. W sumie nie obiecywał, że będą one pozytywne.

Paweł Selinger ogłosił o swojej decyzji za pośrednictwem portalu LinkedIn. Nie zdradził jednak jaki jest powód odejścia z firmy.

Dying Light 2 to jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów tego roku, ale optymizm graczy jest hamowany faktem, że gra miała już zadebiutować w 2019 i 2020. Zeszły rok był jednak dla studia fatalny. Zaczęło się od przełożenia wiosennej daty premiery na czas nieokreślony, a później było już tylko gorzej. Deweloperzy zaczęli głośno narzekać na atmosferę i chaos wywołany brakiem wspólnej wizji scenarzysty Chrisa Avellona i Pawła Marchewki, a miesiąc później ten pierwszy musiał się pożegnać z pracą z powodu skandalu seksualnego z jego udziałem.

Czy Dying Light 2 zadebiutuje w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy? Lepiej zachować umiarkowany optymizm.