Świetne wyniki sprzedaży PS4 przynoszą Sony fortunę

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę

Japoński koncern Sony upublicznił wielkość zysków jakie firma osiąga dzięki sprzedaży konsoli PlayStation 4. Od kwietnia zeszłego roku Japończycy sprzedali niemal 15 milionów sztuk najnowszej konsoli, i to głównie dzięki temu wynikowi gamingowy oddział Sony zaliczył w tym okresie ponad 400 milionów dolarów czystego zysku. 

Niestety nie wszystkie produktu Sony z naszej branży sprzedają się tak dobrze. PlayStation Vita i PlayStation TV zawodzą, pierwsza niejako na życzenie producenta, a druga z rozpędu. Najnowsza zabawka jest poniekąd uzależniona od sukcesu PS Vita, tak więc od początku była skazana na porażkę. W roku 2014 Sony sprzedało 3,3 miliona sztuk PS Vita i PS TV, czyli niemal milion mniej niż w roku 2013, pomimo że PS TV nie było jeszcze w sprzedaży.

Sony jednak skupia się przede wszystkim na PlayStation 4 i planuje do kwietnia 2016 roku sprzedać 16 mln tych konsol. Plan ambitny, ale przełożenie daty premiery Uncharted 4 może utrudnić jego realizację.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów