Strażnicy Galaktyki 3 – James Gunn wraca na stanowisko reżysera!

Guardians of the Galaxy Vol 2 wallpaper

W lipcu zeszłego roku James Gunn został zwolniony ze stanowiska reżysera trzeciej części Strażników Galaktyki. Powodem takiego obrotu spraw były stare Tweety Gunna, w których pisał nieodpowiednie żarty, między innymi o gwałcie czy pedofilii. Disney stwierdził, że nie jest to zgodne z polityką firmy i pomimo faktu, iż wpisy były opublikowane mnóstwo lat temu, a od dłuższego czasu już usunięte, Gunn musi zostać zwolniony. James wielokrotnie przepraszał publicznie za swoje zachowanie i nie atakował Disneya – jak się teraz okazuje, bardzo słusznie.

James Gunn to człowiek stworzony do reżyserowania Strażników Galaktyki – poza swoją miłością do serii, którą wielokrotnie potwierdzał, rozumie bohaterów jak nikt inny. Gunn pomagał bracią Russo przy reżyserowaniu Avengers: Wojna bez granic, aby specyficzna kosmiczna ekipa jak najlepiej wpasowała się grono bardziej przyziemnych postaci.

James Gunn pisze w najnowszym Tweecie:

Jestem niezmiernie wdzięczny każdej osobie, która wspierała mnie przez ostatnie kilka miesięcy. Zawsze się uczę i nadal będę pracować, aby stać się najlepszym człowiekiem, jakim mogę się stać. Naprawdę doceniam decyzję Disneya i cieszę się, że mogę kontynuować tworzenie filmów, które wiążą nas wszystkich. Byłem i nadal jestem niezwykle onieśmielony przez waszą miłość i wsparcie. Z głębi serca dziękuję. Kocham was wszystkich.