Sprzedaż Marvel’s Guardians of the Galaxy zawiodła wydawcę

Marvels Guardians of the Galaxy 1 e1634651613348

Firma Square Enix opublikowała raport finansowy za pierwsze trzy kwartały roku podatkowego 2022. Wydawca i producent radzi sobie całkiem nieźle, ale nie wszystko w ostatnich miesiącach przebiegło po jego myśli.

  • Przychody Square Enix wyniosły 273,6 miliarda jenów (20 miliardów więcej niż rok wcześniej);
  • Dochód operacyjny wzrósł o 9,1 miliarda jenów w porównaniu z rokiem ubiegłym, wynosząc 50,1 miliarda;
  • Zwykły dochód wyniósł 54,4 miliarda jenów (o 15,7 miliarda jenów więcej niż przed rokiem);
  • Zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej – 39,8 mld jenów (o 21,5 mld jenów więcej niż przed rokiem);
  • Wzrosła również sprzedaż netto i przychody operacyjne w segmentach sprzedaży cyfrowej.

Według Square Enix pod koniec ubiegłego roku zauważalny był brak zainteresowania tytułami AAA. Pomimo braku poważnej konkurencji, początkowa sprzedaż Guardians of the Galaxy nie spełniła oczekiwań firmy. Zwraca się jednak również uwagę, że z biegiem czasu sytuacja uległa poprawie, do czego przyczyniły się obniżki cen i dobre przyjęcie tytułu przez graczy. Jest więc szansa, że ​​firma już niedługo zrekompensuje sobie słabą sprzedaż gry na starcie.

Przypomnijmy, że gra Marvel’s Guardians of the Galaxy zadebiutowała pod koniec października 2021 roku na PC oraz konsolach i została ciepło przyjęta przez krytyków. Powód kiepskiego startu gry można również upatrywać w tym, że rok wcześniej Square Enix wydało inny tytuł w uniwersum Marvela, który spotkał się z ostrą krytyką. Mowa oczywiście o Marvel’s Avengers.

Warto dodać, że w naszym rankingu najlepszych gier ubiegłego roku, Marvel’s Guardians of the Galaxy zajęło wysokie, czwarte miejsce.