Ile Microsoft zapłacił za Marvel’s Guardians of the Galaxy w usłudze Xbox Game Pass?

Marvels Guardians of the Galaxy 1 e1634651613348

Marvel’s Guardians of the Galaxy to największy hit z gier, które w marcu trafiły do usługi Xbox Game Pass. Ile Microsoft kosztowała taka przyjemność?

Premiera Marvel’s Guardians of the Galaxy miała miejsce w październiku zeszłego roku. Choć tytuł spotkał się z ciepłym przyjęciem, to jednak nie sprzedał się najlepiej, o czym Square Enix poinformowało w lutym. Nieco sytuację po premierowej porażce miały poprawić końcoworoczne obniżki cen oraz dobre opinie graczy w mediach społecznościowych.

Mimo wszystko liczby nie zdołały usatysfakcjonować wydawcy i ten postanowił dogadać się z Microsoftem. Takim oto sposobem gra 10 marca trafiła do biblioteki Xbox Game Pass. Oczywiście ku uciesze graczy.

Jeśli chodzi o finansową stronę transakcji, według analityka z MST Financial, Microsoft zapłacił Square Enix za prawo do umieszczenia Strażników Galaktyki w bibliotece Xbox Game Pass „zaledwie” 5-10 mln dolarów. Biorąc pod uwagę przybliżoną liczbę subskrybentów, każdy egzemplarz „darmowej” gry przyniósł wydawcy około 2 dolarów, gdy w sklepach kopię można zakupić za około 29 dolarów.

Oczywiście takie bezpośrednie porównanie nie ma większego sensu, gdyż pieniądze od Microsoftu są gwarantowane, a wydawca wciąż może liczyć na wpływy ze przedaży edycji pudełkowej. Mimo wszystko, według analityków, w przyszłości kwota w okolicach 10 mln dolarów raczej nie nakłoni zbyt wielu dawców do umieszczania dużych tytułów w abonamencie giganta z Redmond.