Sony zamyka Guerrilla Cambridge Studio

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę

Guerrilla Cambridge, studio z 19 letnimi tradycjami zostało dzisiaj zamknięte przez Sony, a jego wszyscy pracownicy zostali zwolnieni.

Firma wcześniej była znana pod nazwą SCEE Cambridge i brała udział w tworzeniu takich gier jak Killzone Mercenary, Primal, Ghosthunter czy seria MediEvil.

Jeszcze w październiku ubiegłego roku z kuźni Guerrilla Cambridge, ukazał się duży tytuł na PlayStation VR – RIGS: Mechanized Combat League.

Sony wszcząć starania by niektórych członków studia zostali zaangażowani do pracy nad innymi projektami, ale nie będą to z pewnością masowe zatrudnienia. Guerrilla Cambridge miało jednak wielu zdolnych programistów, którymi w najbliższym czasie z pewnością zainteresują się takie firmy jak Ninja Theory, Frontier czy Jagex.

Producent PlayStation zapowiedział również, że żadne inne wewnętrzne studio, w tym Guerrilla Games Amsterdam, nie zostaną już zamknięte.

Dyskusja

Komentarzy ( 3 )

  1. Stryjo pisze:

    Szkoda serii Medievil najlepsza na psone szkoda ze nie będzie nowej części na ps4 :/

  2. Klops pisze:

    Google tłumacz to nie redaktor… żal

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów