Sony sprzedało już ponad 70 mln egzemplarzy PlayStation 4 i 2 mln PlayStation VR

| @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Playstation 4
Playstation 4

Sony pochwaliło się dzisiaj wynikami sprzedaży konsoli PlayStation 4 na dzień 3 grudnia tego roku. Japońska firma od dnia jej premiery sprzedała na całym świecie 70,6 milionów sztuk PS4. Oznacza to, że od pierwszego kwietnia 2017 roku do grudnia, Sony sprzedało ponad 10 milionów konsol.

Również w milionach liczona jest sprzedaż gogli PlayStation VR, które w przeciągu roku od pojawiania się na rynku, rozeszły się w liczbie 2 milionów sztuk. Wynik niby imponujący, ale gdy weźmiemy pod uwagę, że niespełna 3% procent posiadaczy PlayStation 4 zakupiło do niego gogle wirtualnej rzeczywistości, to VR od Sony okazuje się sprzętem dość niszowym.

W sklepach stacjonarnych oraz PlayStation Store, gry na najnowszą platformę Sony rozeszły się od jej premiery w liczbie 617,8 milionów kopii. Bardzo aktywni jeśli chodzi o zakupu są posiadacze PlayStation VR. Do tej pory wydano 150 gier obsługiwanych przez gogle Sony, a ich łączna sprzedaż wynosi 12,2 milionów egzemplarzy.

Andrew House, prezes firmy Sony Interactive Entertainment, nie kryje radości z wyników:

Cieszy nas, że tak wielu użytkowników korzysta z możliwości rozrywkowych oferowanych przez PlayStation 4. Jestem z tego powodu bardzo wdzięczny zarówno fanom, jak i naszym partnerom. To dzięki ich zaangażowaniu PlayStation od swojego startu w 1994 r. stało się największą siecią rozrywki konsolowej na świecie. Będziemy nadal pracować nad utrzymaniem tego impetu i zrobimy wszystko, by PS4 pozostało najlepszym miejscem do grania.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

TWEETS

Generation Zero będzie grywalne na Gamescomie. Zobacz nowy zwiastun - https://t.co/57g1Q1nogc https://t.co/s6rrPLNqyd
Nowy zwiastun The Quiet Man ze sporą dawką mordobicia - https://t.co/nuXEZj8nbs https://t.co/VlOZWqebKe

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch