Sony opatentowało kartridże do gier. Nadchodzi następca konsoli PlayStation Vita?

Mikołaj Ciesielski | @MiChU_0l7 | | Przeczytasz w 1 minutę
Sony Playstation Kartridż
Sony Playstation Kartridż

Firma Sony Interactive Entertainment opatentowała nowy sprzęt, który wyglądem przypomina kartridże do gier. Wniosek wpłynął do brazylijskiego urzędu patentowego w czerwcu tego roku. Dokumentację ujawniono publicznie dopiero w tym miesiącu, a dokładniej 5 listopada.

Ze złożonych materiałów wynika, że sprzęt otrzymał kategorię Class 14.99, którą oznaczane są elektroniczne akcesoria do gier. Załączono również szkice, przedstawiające omawiany sprzęt.

Warto także dodać, że autorem projektu jest Yujin Morisawa, czyli starszy artysta japońskiej firmy. W przeszłości brał on czynny udział przy powstawaniu wielu produktów sygnowanych nazwą PlayStation.

Kartridż Playstation

Informacja ta sprawia, że opatentowany przez Sony „kartridż” może mieć związek z konsolami, które korporacja planuje wydać w przyszłości. Niewykluczone, że może chodzić o nowy sprzęt przenośny, będący następcą PlayStation Vity.

Należy również zaznaczyć, że to właśnie w brazylijskim urzędzie patentowym znalazły się dokumenty, które przedstawiały wygląd konsoli PlayStation 5 dla deweloperów.

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/sony-playstation-game-cartridge/

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów