Sony w okresie świątecznym sprzedało prawie 6 mln sztuk PlayStation 4

| @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.

Sony poinformowało, że w okresie świątecznym firma odnotowała świetne wyniki sprzedaży konsoli PlayStation 4 oraz gier na nią dostępnych. Pod koniec roku (od 20 listopada do 31 grudnia), platforma rozeszła się w liczbie 5,9 mln egzemplarzy. Jest to wynik o 300 tys. sztuk gorszy niż rok wcześniej w analogicznym okresie, ale pamiętać należy, że pod koniec 2016 roku debiutowała mocniejsza wersja konsoli PlayStation 4 Pro oraz gogle PlayStation VR.

Na dzień 31 grudnia 2017 roku, globalny wynik sprzedaży konsoli PlayStation 4 liczony od dnia jej premiery, wynosi 73,6 mln.

W grudniu 2017 roku wielkim zainteresowaniem cieszyły się również gry na PS4. Na podstawie danych ze sklepów oraz liczby pobrań odnotowanych na PlayStation Store ustalono, że w okresie świątecznym sprzedano 55,9 mln gier na PS4. Jest to o 5.4 mln lepszy wynik niż w zeszłym roku. Łączna sprzedaż gier na najnowszą platformę Sony na dzień 31 grudnia 2017 r. wyniosła aż 645 mln kopii.

John Kodera, prezydent i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment powiedział:

Niezmiernie miło mi ogłosić, że dzięki nieustającemu zainteresowaniu fanów na całym świecie miniony okres świąteczny przyniósł znaczny sukces sprzedażowy. Liczba użytkowników PlayStation Network nie przestaje rosnąć, a grono abonentów PlayStation Plus przekracza już 31,5 mln. Sprzedaż internetowa w PS Store w grudniu 2017 r. osiągnęła najlepszy jak dotąd wynik miesięczny. Korzystając z okazji, chciałbym serdecznie podziękować członkom społeczności zgromadzonej wokół PlayStation oraz naszym partnerom. Bez waszego wsparcia nie osiągnęlibyśmy tak wspaniałych rezultatów. Obiecujemy, że wciąż będziemy dokładać starań, by móc dostarczać naszym fanom niesamowitych emocji poprzez najwyższej klasy rozrywkę i innowacyjne usługi. PS4 nie przestanie się rozwijać i pozostanie najlepszą platformą do grania.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

TWEETS

Call of Duty: Black Ops 4 - nowy zwiastun i zawartość Mystery Box - https://t.co/QAh1MI8xRM https://t.co/v3qWy3zR6g
Soul Calibur VI - Voldo wkracza do gry - https://t.co/RSpNzEKRQO https://t.co/jbvBGYybWu

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch