Sony nie odpuszcza PlayStation Vita

PSVITA

Konsola przenośna od Sony – PlayStation Vita swoją premierę miała ponad dwa lata temu, ale od pewnego czasu jej posiadacze odczuwają pewien niedosyt i zaniedbanie ze strony producenta. Gdy pojawiła się  na rynku, zaczęły się na nią pojawiać także duże tytuły od Sony Computer Entertainment tj. Killzone Mercenary (Killzone Najemnik) czy Uncharted: Golden Abyss (Uncharted: Złota Odchłań), jednak od roku wielkie produkcje omijają PS Vita szerokim łukiem.

W wywiadzie dla EUROGAMER szef brytyjskiego oddziału Sony; Fergal Gara zapewniał, że koncern nie zrezygnuje ze wspierania przenośnej konsoli, ale zmienił w stosunku do niej politykę. Raczej trudno będzie się więc spodziewać dużych ekskluzywnych tytułów, gdyż Sony nastawione jest obecnie na młodego gracza, wśród których niby panuje wielkie zainteresowanie grami niezależnymi o dość swoistym charakterze. W ostatnim czasie skupiono się na tytułach typu LEGO, a w najbliższej przyszłości ukaże się na PS Vita Minecraft (30 września) oraz LittleBigPlanet Run Sackboy! Run! (październik).  To co charakteryzuje takie tytuły to niewygórowana cena, to też posiadacze przenośnej konsoli od Sony nie muszą głęboko sięgać do kieszeni, co zachęca do zakupu nowych klientów.

Widać, że Sony nastawiano jest przede wszystkim na sprzedaż konsol, a nie gier i taki układ ich w pełni satysfakcjonuje. No cóż, skoro Sony jest zadowolone, no to gracz chyba nie ma innego wyjścia.