Snakebyte DUAL CHARGE:BASE S – test ładowarki do Nintendo Switch

2000
2000

Snakebyte wypuściło całą linię ładowarek przeznaczonych dla różnych konsol. Posiadacze systemów od Microsoftu i Sony dostali swoje produkty. Niemiecka firma nie zapomniała o fanach Nintendo trzymających w domu Nintendo Switch. Dlatego na rynku wylądował DUAL CHARGE:BASE S.

Podstawka i ładowarka

DUAL CHARGE:BASE S to podstawka na konsole Nintendo Switch, która jednocześnie pełni funkcję ładowarki dla pada Pro Controller i Joy-Conów. Całość została na dokładkę tak zrobiona, że pełni też funkcję stojaka na 10 pudełek od gier na najnowszą konsolę Nintendo. Jest to więc wielofunkcyjne urządzenie mające za zadanie stać się naszym Switchowym centrum.

Img 20210426 143059
DUAL CHARGE:BASE S

Cechy Snakebyte DUAL CHARGE:BASE S

  • Stacja ładująca dla Joy-Conów i Pro Controllera
  • Wskaźnik stanu ładowania LED
  • Zaprojektowana jako podstawka pod konsolę
  • Stojak na 10 pudełek od gier

W praktyce jest to plastikowa podstawka podłączana kablem USB – C. Pozwala ona na ładowanie dwóch Joy-Conów i jednego zwykłego pada. O stanie ładowania informują nas światełka na przodzie urządzenia. Na platformie, jaką jest DUAL CHARGE:BASE S znalazło się tyle miejsca, że możemy postawić stację dokującą dołączaną do Nintendo Switch. Z tyłu urządzenia jest też prosty stojak na pudełka.

1000
Ładowarka w pełnej okazałości.

Narzekałem wcześniej trochę na inny produkt Snakebyte. W przypadku TWIN:CHARGE 5 brakowało mi dodatkowych funkcji, które miałyby skłonić mnie do trzymania plastiku na wierzchu. Tutaj całość ląduje pod konsolą, więc nie czuję, że tracę miejsce na zbędne graty.

Sprawdza się dobrze

Muszę powiedzieć, że DUAL CHARGE:BASE S nadaje się do moich potrzeb. Posiadam dwie stacje dokujące do Switcha. Jedną przy telewizorze, a drugą w innym pomieszczeniu. Teraz mogę jedną z nich przemienić w ładowarkę i stojak na pudełka. Na dokładkę całość nie prezentuje się źle. Mamy więc całkiem interesujący produkt, który może się przydać zwłaszcza jeśli mamy więcej Joy-Conów.

Solidna opcja

DUAL CHARGE:BASE S to całkiem interesujący produkt pozwalający na ogarnięcie Switcha i osprzętu do niego w jednym miejscu. Nie jest to urządzenie dla każdego, bo ponownie można je zastąpić kabelkiem lub w tym wypadku samą konsolą z podłączonymi do niej Joy-Conami. Jednak jeśli ktoś szuka osobnej ładowarki to DUAL CHARGE:BASE S nie jest złym wyborem.

Plusy
  • Kilka funkcji w jednym
  • Nie zajmuje tony dodatkowego miejsca
Minusy
  • Plastik nie wygląda zbyt dobrze
8
Ocenił Tomek Piotrowski