Snakebyte TWIN:CHARGE 5 – test ładowarki do padów DualSense

Snakebyte PTWIN:CHARGE 5
Snakebyte TWIN:CHARGE 5

Kiedyś życie było prostsze. Długość kabla od pada decydowała o tym jak daleko od konsoli będziemy siedzieć. Teraz musimy „męczyć” się z bezprzewodowymi padami i graniem tak daleko od konsoli jak chcemy. Niestety kosztem swobody jest to, że musimy ciągle ładować nasze pady. W przypadku PlayStation 5 jest to o tyle kłopotliwe, że DualSense rozładowuje się bardzo szybko. Z pomocą przychodzi Snakebyte i ładowarka TWIN:CHARGE 5.

Cechy TWIN:CHARGE 5

  • Stacja ładująca dla dwóch kontrolerów PlayStation 5
  • Kompatybilny z padami DualSense
  • Wskaźnik stanu ładowania LED
  • Zaprojektowana pod wygląd konsoli
  • Wejście: 5 V / 1,5 A

Ładowarka z myślą o PlayStation 5

TWIN:CHARGE 5 to ładowarka w postaci stacji, która jest w stanie na raz ładować dwa pady typu DualSense. Urządzenie jest trochę dłuższe, od pada do konsoli PlayStation 5. Podłącza się je za pomocą pada USB – C, który znajduje się w zestawie. Na przodzie stacji mamy dwie lampki informujące nas o stanie ładowania. Gdy są pomarańczowe, pady się ładują. Po zmianie koloru światełka na niebieski wiemy, że DualSense jest naładowane.

Img 20210426 143808
W zestawie stacja ładująca i kabel USB – C.

Mówimy o sprzęcie dedykowanym pod PlayStation 5. Ładowarka, pełniąca również rolę podstawki na pady utrzymana jest w stylistyce najnowszej konsoli Sony. Urządzenie współpracuje wyłącznie z padami DualSense. Niestety stacja nie przyda nam się do żadnego innego urządzenia. Nie naładujemy nią ani padów konkurencji, ani padów z poprzednich generacji PlayStation.

Damian jakiś czas temu testował podobny produkt Snakebyte przeznaczony dla padów Microsoftu. Mam wrażenie, że tamto urządzenie jest trochę bardziej przydatne dzięki temu, że zastępuje baterie akumulatorkami. W przypadku TWIN:CHARGE 5 mamy do czynienia tylko i aż z ładowarką na dwa pady ze światełkami.

Nie dla wszystkich

W moim wypadku ładowarka tego typu jest raczej zbędnym przedmiotem. Mam zbyt dużo różnych padów, z których korzystam. W takiej sytuacji kable walące się po podłodze czy na biurku mi nie przeszkadzają i się do nich przyzwyczaiłem. Gdyby TWIN:CHARGE 5 było urządzeniem wielofunkcyjnym lub chociaż pozwalało na ładowanie różnych padów, to miałbym z niego większy pożytek. W obecnej sytuacji nie mam potrzeby posiadania takiego sprzętu. Wiem jednak, że masa ludzi rozgląda się za ładowarką na dwa pady od PlayStation 5. W takiej sytuacji produkt Snakebyte spełnia zadanie w 100%.

Img 20210506 135028
Światełko informuje nas o stanie naładowania pada.

Trudno napisać zbyt wiele na temat urządzenia takiego jak TWIN:CHARGE 5. Osoby zainteresowane tego typu ładowarką wiedzą, że tego potrzebują. Cała reszta nie ma potrzeby kupować takiego bajeru. Ktoś powie, że powyższe dwa zdania mogą się tyczyć praktycznie każdego przedmiotu na świecie, mam jednak wrażenie, że w przypadku tego urządzenia od Snakebyte są one bardziej trafne. Ładowarka pełni tę samą funkcję co zwykły kabel USB – C, tak więc tylko od naszych upodobań zależy czy potrzebujemy takie urządzenie.

Plusy
  • Estetyczny wygląd
  • Spełnia swoje zadanie
Minusy
  • Ładowarka tylko do padów DualSense
6
Ocenił Tomek Piotrowski