Sequel Battlefront ukaże się jesienią 2017 roku

Daniel Klos | | Przeczytasz w 2 min.

Electronic Arts zapowiedziało wydanie nowego Battlefront‚a jesienią 2017 roku podczas dzisiejszej rozmowy z inwestorem. Zapytany przez analityków kiedy planowane jest wydanie sequel’a, szef finansów EA pan Blake Jorgensen potwierdził że kolejna część tytułu ukaże się „Za rok od teraz”. Co każe przypuszczać iż wyląduje na półkach przyszłej jesieni.

” Pracujemy bardzo ciężko, aby nasz najnowszy produkt był głęboki i angażujący” – Dodał Jorgensen.

To w zasadzie aktualizacja wydanego sześć miesięcy temu oświadczenia, kiedy to Electronic Arts zapowiedziało że sequel od EA DICE wyjdzie między Kwietniem a Grudniem 2017 roku. Pamiętajmy, że sama marka Battlefront to odrzucony projekt LucasArts z 2004 roku. EA, które jest w posiadaniu marki Star Wars na wyłączność – poza platformami mobilnymi, pracuje nad kilkoma tytułami w tym własnie uniwersum. Między kontynuacją Battlefront, jest też tworzony ekskluzywny dla Playstation VR produkt pod nazwą Star Wars Battlefront Rouge One: X-wing VR Mission, który ukarze się jeszcze tego roku, prawdopodobnie 16 grudnia.

Visceral Games jest w trakcie przygotowywania jeszcze nie zapowiedzianej trzecioosobowej gry akcji w uniwersum Star Wars. Która najprawdopodobniej ukarze się w 2018 roku. Warto dodać, iż twórcy Titanfall‚a – Respawn Entertainment pracują nad trzecioosobową grą akcji z domieszką przygody.

„Cóż, najprawdopodobniej będziemy światkami wydawania gry w uniwersum Star Wars co roku, przez następne trzy, może cztery lata” – Powiedział Jorgensen podczas rozmowy z inwestorem, która odbyła się w maju.

Nie wiem jak wy, ale ja bardzo chętnie ograłbym sequel Battlefront, gdyby tylko poświęcono mu nieco więcej pracy i uwagi niż poprzednikowi. Tym bardziej, że samo uniwersum jest na tyle bogate iż możemy otrzymać naprawdę solidną i ciekawą kampanię. Poza tym, strasznie ciekawi mnie przy czym dłubią chłopaki z Visceral Games. Co do śmigania X-wing’iem z goglami VR na głowie, cóż, mam nadzieję, że gra nie wywróci żołądków chętnych do góry nogami.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów