Battlefield 5 i Anthem bez kontrowersyjnych mikropłatności. EA nie może sobie pozwolić na kolejne wtopy

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Anthem

Electronic Arts nie miało zbyt dobrej prasy przy okazji premiery gry Star Wars: Battlefront 2. Do gry wrzucono absurdalne mikropłatności, a niefortunne tłumaczenia osób związanych z firmą jeszcze bardziej dolewały oliwy do ognia. Bez wątpienia EA musi ocieplić swój wizerunek przy okazji premier kolejnych dużych produkcji. Zdaje sobie z tego sprawę Patrick Soderlund, dyrektor ds. projektów w DICE, który stawia sprawę jasno:

Jeżeli chodzi wydawane przez nas kolejne produkcje, jak nowy Battlefield czy Anthem, to gracze dali nam jasno do zrozumienia, że nie możemy popełnić tych samych błędów co przy Star Wars Battlefront 2. I nie popełnimy ich.

Anthem to kooperacyjna gra akcji za produkcją której stoi studio BioWare. Jej premiera planowana jest na 2019 rok i podczas zbliżających się targów E3, zapewne zobaczymy nowe materiały gry, a być może poznamy również dokładną datę premiery. Z kolei jeszcze nieoficjalnie zapowiedziany Battlefield 5 zadebiutuje najprawdopodobniej w październiku i przeniesie nas na froty II wojny światowej.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów