Remastery Metal Gear Solid 1 i 2 ukażą się na PC? Remake na PS5?

Metal Gear Solid 2 Hd Edition
Metal Gear Solid 2 Hd Edition

Część osób może o tym nie wiedzieć, ale Metal Gear Solid, hitowy tytuł od Hideo Kojimy nie jest serią typowo konsolową. Oprócz części piątej, na komputerach osobistych ukazały się także jedynka i dwójka.

Dziś są one jednak dosyć ciężko dostępne i gracze muszą uciekać się do wersji pirackich lub wielokrotnie używanych kopii. Według plotek zamieszczonych na forum Resetera, Konami planuje wypuszczenie na PC reedycji tych dwóch części. Plotki potwierdza również tajwańska agencja ratingowa, gdzie znalazły się wpisy nie tylko dotyczące MGS 1 i 2, ale także oryginalnego Metal Gear z 1987 roku, trylogii Castlevanii i Contry. Nie wiemy, czy remastery mają opierać się na wersjach gier wypuszczonych dawno temu na PC, czy może na reedycjach HD pamiętających jeszcze czasy PS3.

To nie wszystko. Youtuber z kanału RedGamingTech twierdzi, że pierwsza część Metal Gear Solid otrzyma także pełny remake przeznaczony na PS5. Niewykluczone również, że inne odsłony doczekają się swojego odświeżenia, choć już nie w formie remake’ów, ale zwykłych remasterów.

Nad firmą Konami ostatnio zawisła zła sława, zresztą bardzo słusznie. Gdyby powyższe plotki miały się sprawdzić, wielu graczy na pewno byłoby gotowych wybaczyć im kilka grzechów. Ostatnią produkcją z serii było Metal Gear Survive, tworzone bez Hideo Kojimy za sterami. Naszą recenzję tytułu możecie sprawdzić tutaj.