RANKING: 5 najlepszych RPGów 2016 roku

rpg roku 2016

3. Tyranny (PC)

Tyranny art

Recenzja (PC)

Kasjan: O RPGi od studia Obsidian się nie boje. Zaufałem im wiele razy i nigdy się nie zawiodłem – tak było też w przypadku Tyranny, które zajęło podium w tej kategorii z kilku powodów. Niewiele ustępuje świetnemu Pillars of Eternity, jednej z lepszych gier ubiegłego roku. Tyranny to także świetna fabuła i wiele moralnych wyborów, a ich konsekwencje rzeczywiście są odczuwane. No i najważniejsze – kilkadziesiąt godzin wyjętych z życia…których nie żałujesz.

2. Dark Souls III (PC, PS4, XONE)

Dark Souls III

Tomek: Dark Souls III to odpowiednik składanki Greatest hits naszego ulubionego zespołu. Mamy wszystkie popularne kawałki z innych albumów i odrobinę nowości. Całość jest naprawdę solidna, ale trochę brakuje jej własnej tożsamości. Oczywiście to tylko czepialstwo. Słowa nie są wstanie oddać mojego zachwytu nad Dark Souls III. Syndrom „już gdzieś to widziałem”  może wydawać się negatywem. Prawda jest jednak taka, że osobiście chciałem więcej nawiązań. Jestem zadowolony, że wyprawa do Lothric okazała się tak nostalgiczną podróżą. Najnowsza produkcja From Software to genialna gra, która na pewno zasługuje na bycie pośród najlepszych produkcji tego roku.

1. Wiedźmin 3: Krew i wino (PC, PS4, XONE)

wiedźmin 3 dziki gon goty e1472497675743

Recenzja (PS4)

Kamil: Trzeba przyznać, że jak CD Projekt RED zrobi rozszerzenie, to nie ma ch…a we wsi. I to nawet w całym Białym Sadzie. Uznaliśmy, że dodatek Krew i wino, to najlepsza polska produkcja mijającego roku i to samo myślimy w kontekście gier RPG. W zasadzie nie ma co się za dużo rozpisywać. Wiedźmin 3: Krew i wino wielką grą jest, a arcydzieła są po to by je podziwiać i nagradzać, tak więc robimy to z nieskrywaną przyjemnością.

Jak zawsze prosimy o kilka słów komentarza – który RPG spodobał się Wam najbardziej w tym roku?