Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

RECENZJE GIER

Aragami – recenzja

Aragami e1573379990771

Klasyczne skradanki na konsolę PlayStation 4 można policzyć na palcach jednej, no może dwóch rąk. Do ich grona dołącza Aragami, utrzymana w japońskim klimacie produkcja hiszpańskiego studia Lince Works. Czy warto jednak sięgnąć po ten niszowy tytuł?

Aragami 20161008212620

W grze wcielamy się w Aragamiego, ducha zemsty zrodzonego z cienia i magii, wezwanego przez Yumiko. Uwięziona w twierdzy Kyuryu wezwała ona naszego bohatera, by zdobył potrzebne do uwolnienia jej przedmioty. Wraz ze zdobyciem każdego z nich, poznajemy przeszłość Yumiko i to, co łączy ją z bohaterem.

Utrzymana w japońskim klimacie, z typowymi dla Japonii domami o charakterystycznych dachach i bohaterami mówiącymi po japońsku, Aragami rozgrywa się podczas jednej nocy. Jako używający cienia zabójca przemierzamy kolejne lokacje skradając się, uciekając i mordując przeciwników. Każda mapa jest inna, jednak cel przy niemalże wszystkich jest identyczny – zlikwidować wszystkie przeszkody i zdobyć potrzebne do rytuału uwolnienia Yumiko przedmioty.

Aragami 20161008210404

Lokacje wyglądają ślicznie, szczególnie te znajdujące się pod gołym niebem, gdzie wszystko jest skąpane w blasku księżyca a wokół pochodni latają ćmy. Niemalże można poczuć zapach żywicy unoszący się w powietrzu. Jednak, pomimo iż lokacje wyglądają bardzo dobrze, przy pierwszym podejściu wydają się one niemożliwe do przejścia bez przynajmniej jednej śmierci.

Wrogowie zdają się słyszeć nawet nasze najcichsze skradanie, łucznicy mają czasami oczy dookoła głowy, a spostrzeżenie nas, zajmuje im kilka chwil. W Aragami gracz uczy się na własnych błędach i z jednej strony jest to dobre podejście, bowiem satysfakcja po przejściu danej lokacji jest niesamowita. Jednak z drugiej strony przechodzenie dziesiąty raz tego samego fragmentu gry bywa irytujące.

Aragami 20161009200534

W Aragami możemy wykupić nowe, niezwykle przydatne umiejętności, dzięki ukrytym w lokacjach zwojom oraz kapliczkom. Niestety, niektóre umiejętności można użyć maksymalnie dwa razy, dopóki nie znajdzie się kapliczki by naładować swoje siły. Zdolności mogą być ofensywne lub defensywne, i w zależności od tego jak chcemy przejść Aragami, mamy wiele możliwości. Za zabicie wszystkich wrogów lub nie zabicie nikogo, zdobywamy po każdej misji odznakę. Kolejna trafia na nasze konto, jeśli nie zostaniemy wykryci.

Dodatkowym plusem jest opcja multiplayer, dzięki której możemy przejść całą grę – mając te same mapy i tą samą historię co w opcji pojedynczego gracza – wraz z przyjacielem lub nie znaną nam osobą.

Aragami może wydawać się czasami irytujące, jednak mechanika gry, czyli używanie cienia do przemieszczania się, gdzie światło pozbawia nas mocy, jak i grafika oraz wspaniała muzyka sprawiają, że tytuł ten jest jest wart zagrania. Biorąc pod uwagę fakt, że na konsolę PlayStation 4 nie ma jeszcze aż tak wielu skradanek, obok produkcji Lince Works nie możemy przejść obojętnie.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Plusy
  • Grafika
  • Muzyka
  • Mechanika
Minusy
  • Powtarzalność misji
7
Ocenił
Marta Tlałka
Recenzja PlayStation 4

Recenzja powstała w oparciu o rozgrywkę z konsoli PlayStation 4

Recenzje gier OpenCritic
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

Advertisement