Puyo Puyo Tetris 2 ze zwiastunem premierowym

Puyo Puyo Tetris 2

Sega udostępniła dziś w sieci premierowy zwiastun Puyo Puyo Tetris 2, drugiej części kultowej gry wydanej w 2014 roku, łączącej ze sobą dwie serie – tytułowe Puyo Puyo oraz Tetrisa.

Produkcja może pochwalić się niesamowicie dynamicznym gameplayem, w którym mamy za zadanie układać Puyo w kombinacje o minimum czterech żelkach takiego samego koloru, jednocześnie przeszkadzając rywalowi, oddając mu zbędne nam elementy. Puyo Puyo Tetris 2 zawiera wszystkie tryby, którymi bawiliśmy się w „jedynce”, jednak Team Sonic zadbało o powiew świeżości – w sequelu pojawi się nowa inkarnacja Przygody, ale rozwinie się również tryb multipayer, zarówno lokalny, jak i online. Najciekawszą nowością jest tryb Skill Battle, w którym będzie nam dane pokierować trzyosobową drużyną, z czego każda z nich dysponuje unikatowymi umiejętnościami i przedmiotami.

Druga część Puyo Puyo Tetris pojawi się już 8 grudnia na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch. W przyszłym roku tytuł zadebiutuje na komputerach osobistych z systemem Windows.