Nie tylko Cyberpunk 2077 – grudniowe premiery miesiąca!

Cyberpunk 2077 e1606863307193

Grudzień, ach ten grudzień – czas świąt, spokoju i…wygląda na to, że wreszcie dorwiemy w nasze growe łapska Cyberpunka 2077. Jednak nie tylko ze względu na dzieło REDów, końcówka roku jest wyjątkowo mocna. Zebraliśmy dla was kilka dobrze zapowiadających się produkcji, na które warto mieć oko.

Empire of Sin

Empire of Sin (PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch) – 1 grudnia

Kasjan: Zaczynamy od dzisiejszej premiery, czyli nowej strategii z elementami RPG i zarządzania, za którą odpowiada sam John Romero – Empire of Sin. Założone przez charyzmatycznego projektanta gier, Romero Games, obiecało nam Chicago w czasach prohibicji, które jest wypełnione wieloma gangami i mafiosami. Poza dyplomacją i zarządzaniem, Empire of Sin ma nas zachęcić też turową walką, gdy spory będą musiały zostać rozstrzygnięte na więcej niż słowa. Nasza recenzja już niedługo, więc będziecie mogli dowiedzieć się jak wyszło w praktyce. Niech na teraz wystarczy Wam to, że…miejsce na najważniejszych premierach tego miesiąca nie jest przypadkiem!

Haven

Haven (PC, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X) – 3 grudnia

Robert: Autorzy Furi zabierają nas na obcą planetę! Haven to gra, która przyciągnęła moją uwagę podczas tegorocznego letniego zalewu konferencji. Z pozoru to prosty tytuł, który przypomina open worlda z elementami survivalu, ale zaczyna być ciekawiej, gdy wgłębimy się w mechaniki. Twórcy zastosowali tu jRPG-owy system walki i dialogi w stylu visual novel! Na dodatek gramy dwójką bohaterów, parą zakochanych, która szuka we wszechświecie miejsca, w którym mogliby oni osiąść na stałe. Sama artystyczna nuta przynajmniej minimalnie przywodzi mi na myśl lubiane przeze mnie ICO. Jak widać, Haven zapowiada się na całkiem ciekawą i unikalną mieszkankę. Niestety ma premierę w ten sam dzień, co ubisoftowe Immortals: Fenyx Rising, ale myślę, że wciąż warto mieć ten tytuł gdzieś z tyłu głowy. Zwłaszcza, jeśli ktoś jest posiadaczem XBOX-a i Game Passa.

Immortals Fenyx Rising

Immortals: Fenyx Rising (PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Nintendo Switch) – 3 grudnia

Robert: Greckie The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Właściwie nie do końca greckie, bo od twórców Assassin’s Creed Odyssey, czyli Ubisoftu, więc… No dobra, każdy zrozumiał raczej, o co chodzi. Zelda w greckich klimatach. Część osób może kojarzyć tę grę pod zmienionym tytułem Gods & Monsters i pomimo zmiany, jest to całkiem trafna nazwa. Przeniesiemy się tu do czasów mitologicznych, by wyruszyć na ważną wyprawę i uratować samych bogów pokonanych przez potężnego Tyfona. Immortals wydaje się niepozorną i poboczną produkcją skierowaną do młodszych graczy, ale to nie do końca prawda. To bardzo ważny tytuł, dzięki któremu wydawca może przetestować nową formułę rozgrywki w stosunku do swoich tradycyjnych i co by nie mówić, trochę przejedzonych, open worldów. Mam więc nadzieję, że ich podejście do zeldowych mechanik wniesie trochę powiewu świeżości i pozostaje życzyć nam wszystkim, by Immortals okazało się dobrą grą.

Puyo Puyo Tetris 2

Puyo Puyo Tetris 2 (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Nintendo Switch) – 8 grudnia

Kacper: Puyo Puyo Tetris 2 to powrót kultowej gry z 2014 roku, łączącej ze sobą dwie serie – tytułowe Puyo Puyo oraz Tetrisa. Produkcja może pochwalić się niesamowicie dynamicznym gameplayem, w którym mamy za zadanie układać Puyo w kombinacje o minimum czterech żelkach takiego samego koloru, jednocześnie przeszkadzając rywalowi, oddając mu zbędne nam elementy. Puyo Puyo Tetris 2 zawiera wszystkie tryby, którymi bawiliśmy się w „jedynce”, jednak Team Sonic zadbało o powiew świeżości – w sequelu pojawi się nowa inkarnacja Przygody, ale rozwinie się również tryb multipayer, zarówno lokalny, jak i online. Najciekawszą nowością jest tryb Skill Battle, w którym będzie nam dane pokierować trzyosobową drużyną, z czego każda z nich dysponuje unikatowymi umiejętnościami i przedmiotami. Druga część Puyo Puyo Tetris pojawi się już 8 grudnia na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch. W przyszłym roku tytuł zadebiutuje na komputerach osobistych z systemem Windows.

Cyberpunk 2077 1

Cyberpunk 2077 (PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X) – 10 grudnia

Konrad: Pisanie „polecajki” dla nadchodzącego już 10 grudnia Cyberpunka 2077 trochę mija się z celem. Absolutnie każdy na świecie jest już doskonale z nim i z jego datą premiery zaznajomiony, bo i hype na najnowszą produkcję CDProjekt RED jest przeogromny. Prawie osiem lat minęło od pierwszych zapowiedzi – to kupa czasu, w trakcie którego powitaliśmy i pożegnaliśmy ósmą generację konsol, a Redzi wyrobili sobie zasłużoną renomę fenomenalnym Wiedźminem 3. Gorąco wyczekiwany Cyberpunk 2077 to jednak zupełnie inna bajka. Słowiańską wieś opuszczamy, by udać się do cyberpunkowego, brutalnego miasta, a magiczne znaki i eliksiry zastąpią nam wszczepy. Będzie to gra pod każdym względem różna od Wiedźmina i jestem niezwykle ciekawy, czy bez poczucia „polskości” gry, Cyberpunk zdoła podbić serca Polaków. W moim odczuciu będzie to swego rodzaju test dla CDPR. Wierzę jednak, że zdadzą go celująco.

Gry warte uwagi

  • Chronos: Before the Ashes (PC, XBOX One, PS4) – 1 grudnia
  • Twin Mirror (PC, Xbox One, PS4) – 1 grudnia
  • Sam & Max Save the World Remastered (PC, Nintendo Switch) – 2 grudnia
  • El Hijo: A Wild West Tale (PC) – 3 grudnia
  • Call of the Sea (PC, Xbox One, Xbox Series X) – 8 grudnia
  • Medal of Honor: Above and Beyond (PC) – 11 grudnia
  • Airborne Kingdom (PC) – 17 grudnia

Sprawdź również