Poznań Game Arena 2015 będzie świętem twórców niezależnych

pga 2015

Targi Poznań Game Arena to jak na razie największa impreza gamingowa odbywająca się w Polsce. Podczas tegorocznej edycji podobnie jak jak w latach ubiegłych PGA będzie wspierało twórców niezależnych oraz promowało ich projekty.

FreeGalaktus – międzynarodowy konkurs skierowany do twórców niezależnych gier wideo, którym zależy na promocji oraz komunikacji ich nadchodzącego dzieła, będzie miał swój finał własnie w Poznaniu. Najlepsza gra zostanie wybrana przez profesjonalne jury oraz najważniejsze osoby w całej branży elektronicznej rozrywki, czyli graczy.

Udział w konkursie może wziąć każdy twórca gier indie (jednoosobowo lub jako studio), bez względu na posiadane doświadczenie i portfolio. Zgłaszana gra może być w trakcie produkcji lub została niedawno wydania. Główną nagrodą jest darmowa kampania PR dla zwycięskiej gry w Polsce oraz prezentacja gry na scenie głównej podczas Poznań Game Arena. Zgłoszenia można składać do 31 sierpnia.

PGA 2014-42

Jednak to nie wszystko. Podczas PGA 2015 odbędzie się Game Industry Conference, czyli VIII edycja konferencji znanej wcześniej pod nazwą Zjazd Twórców Gier. Jej głównym celem jest zapewnienie wszystkim uczestnikom, środowiska do zawierania kontaktów biznesowych, miejsca do dyskusji na temat aktualnych trendów oraz wymiany cennych doświadczeń. Unikalną wartością GIC jest również otwartość wydarzenia zachęcająca do udziału młodzież i studentów, stanowiących przyszłość branży. Wśród szerokiej gamy wykładów, paneli i warsztatów, głównymi tematami poruszanymi podczas konferencji są wszystkie fazy produkcji gier, poczynając od ich wczesnego projektowania, poprzez programowanie, reżyserię dźwięku, projektowanie graficzne, UI i UX, na marketingu i dystrybucji kończąc. Oprócz tematów związanych z tworzeniem gier video, uczestnicy mają również możliwość prowadzenia dyskusji dotyczących mniej “cyfrowych” tematów, jak gamifikacja, wpływ kultury, ekonomii i polityki na gry czy coraz popularniejsze ostatnio transmedia.

Za organizację odpowiadają Politechnika Poznańska, Centrum Superkomputerowo Sieciowe oraz Polish Invasion. Od dawna partnerują im niezależne studia deweloperskie m. in. RobotGentleman oraz BlackMoonDev.

Przyjeżdżacie do stolicy Wielkopolski? Dzięki współpracy z portalem Ticketpro, już dziś możecie zarezerwować sobie jesienne dni i delektować się myślą, o jakże przyjemnych, pełnych emocji chwilach czekających podczas Poznań Game Arena 2015.

Bilety dostępne są na stronie Ticketpro, oraz w sklepach Empik, Saturn, Media Markt.