10 najważniejszych premier gier czekających nas jeszcze w 2020 roku

Gry wideo scaled e1597608141829

Rok 2020 to start kolejnej, dziewiątej już generacji konsol, a co za tym idzie, okazja dla wydawców i twórców gier wideo, by przygotować kolejną porcję tytułów z myślą o nowych sprzętach. Zanim jednak do tego dojdzie, na graczy czeka jeszcze kilka premier dużych tytułów na konsole obecnej generacji, czyli PlayStation 4 i Xboksa One, ale warto pamiętać przy tym o komputerach osobistych i Switchu. Deweloperzy o nich pamiętali, dlatego jeszcze przed wypuszczeniem do sklepów nowych konsol Sony i Microsoftu czeka nas kilka znaczących premier gier.

W poniższym zestawieniu znajdą się gry ułożone ze względu na datę premiery (od najbliższej do najdalszej), jednak warto mieć na uwadze, że ta może się dynamicznie zmienić, tak jak to było niedawno w przypadku Halo Infinite i Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, które zostały przesunięte na 2021 rok.

Wasteland 3 – 28 sierpnia (PS4, Xbox One, PC z systemem Windows i macOS)

Wasteland 3

Brian Fargo i jego inXile Entertainment po dużym sukcesie Wastelanda 2, który zyskał sobie ogromną popularność wśród miłośników starych Falloutów, postanowił odpocząć od piasku pustyni i postawić tym razem na bardziej mroźne klimaty. Wydawany pod skrzydłami Microsoftu Wasteland 3 przeniesie graczy do skutego lodem Colorado, gdzie wcielą się w rolę jedynego ocalałego członka Team November. Twórca zapewnia, że pomimo zmiany scenerii, cała reszta będzie przypominała poprzednią odsłonę serii z wprowadzeniem stosownych usprawnień w rozgrywce, dlatego fani turowych pojedynków powinni jak najbardziej mieć Wastelanda 3 na oku.

Crusader Kings 3 – 1 września (PC z system Windows i macOS)

Crusader Kings 3

Legendarna seria strategii, w której gracze kierują losami jednego z rodów królewskich średniowiecza, powraca, by zaproponować fanom gatunku to, co znają, ale podane w nowej, świeższej odsłonie. Crusader Kings 3, w odróżnieniu od poprzednich części stworzonych przez szwedzkie Paradox Interactive, będzie miała szereg usprawnień dla graczy niezaznajomionych z serią, jak choćby samouczek, który pomoże opanować podstawy rozgrywki.

Iron Harvest – 1 września (PC, PS4, Xbox One)

Iron Harvest

Kolejna strategia, ale tym razem czasu rzeczywistego i to od niemieckiego studia King Art Games. Legendarni twórcy przygodówek, postanowili zmienić gatunek i osadzić swoją grę w wykreowanym przez artystę Jakuba Różalskiego uniwersum 1920+, w którym przyjdzie nam obserwować starcia między trzema mocarstwami: Imperium Saksonii, Republikę Polanii i Rusviet. Sama rozgrywka ma nie odbiegać zanadto od tego, co znamy z innych RTS-ów, jednak deweloperzy zapewniają, że to właśnie projekt jednostek będzie tym, co doceni wielu graczy na całym świecie.

Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 – 4 września (PC, PS4, Xbox One)

Tony Hawk’s Pro Skater 1 and 2 2 e1589314960314

Odświeżona wersja dwóch pierwszych gier z serii Tony Hawk’s Pro Skater to coś, o co fani deskorolkowego szaleństwa domagali się od dawna, dlatego studio Vicarious Visions na zlecenie Activision podjęło się tego trudnego zadania. Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 to nie tylko produkcje dostosowane do współczesnych platform i standardów graficznych, ale również niemal kompletną ścieżkę dźwiękową, która była ikoniczna dla całej serii i stanowiła jej nieodzowną część.

Mafia: Definitive Edition – 25 września (PC, PS4, Xbox One)

Mafia Definitive Edition

Po wielu plotkach i spekulacjach dotyczących odświeżonych wydań gier z serii Mafia przyszła pora na oficjalną zapowiedź i premierę jeszcze w tym roku. Mafia: Definitive Edition zaoferuje wszystko to, co gracze znają z pierwowzoru, ale w nowej wersji, która została ulepszona pod względem graficznym i dźwiękowym.

Star Wars: Squadrons – 2 października (PC, PS4, Xbox One)

Star Wars Squadrons

Jedne z ciekawszych trybów wydanego w 2017 roku Star Wars: Battlefront 2, doczeka się w tym roku dedykowanej gry. Star Wars: Squadrons skupi się zarówno na kilkugodzinnej kampani dla jednego gracza, jak i rozbudowanym multiplayerze, który otrzyma wsparcie dla joysticków znanych z symulatorów lotniczych. Bitwy kosmiczne będzie można również przeżywać w wirtualnej rzeczywistości, jednak nie podano jeszcze, które dokładnie gogle VR będą wspierane.

Crash Bandicoot 4: It’s About Time – 2 października (PS4, Xbox One)

crash bandicoot 4

Kolejna duża premiera tego samego dnia, czyli Crash Bandicoot 4: It’s About Time, to pełnoprawna odsłona serii o jamraju znanym jeszcze z pierwszego PlayStation. W produkcji studia Toys for Bob, które odpowiadało za stworzenie odświeżonych wersji trzech poprzednich gier z serii, znów przyjdzie nam walczyć z Doktorem Neo Corteksem, wcielają się przy okazji w kultowe postacie, jak choćby tytułowego Crasha.

Watch Dogs Legion – 29 października (PS4, Xbox One, PC, Stadia, PS5, Xbox Series X)

Watch Dogs Legion e1597607574574

Po umiarkowanym przyjęciu Watch Dogs 2, Ubisoft nie zrezygnował ze swojej serii o hakowaniu znanych graczom metropolii, czego dowodem jest ogromna kampania promocyjna Watch Dogs Legion. Tutaj nie mamy mieć jednego bohatera, bowiem gracz sam będzie mógł dobierać specjalistów z różnych dziedzin w zależności od wymagań misji.

Assassin’s Creed Valhalla – 17 listopada (PC, PS4, Xbox One, Stadia, PS5, Xbox Series X)

Assassin's Creed Valhalla

Na fali popularności serialu “Wikingowie” Ubisoft przygotował najnowszą odsłonę swojej serii o zabójcach działających w cieniu, ale tym razem osadzoną w okresie najazdów wikińskich. Co prawda z zabójcami i działaniem z ukrycia “Valhalla” nie będzie miała za wiele wspólnego, bowiem gra będzie kontynuowała to, co odbiorcy znają z “Origins”, czyli nastawienie na rozwój bohatera i przemierzanie dużych, otwartych przestrzeni.

Cyberpunk 2077 – 19 listopada (PC, PS4, Xbox One, Stadia)

Cyberpunk 2077

Oczekiwana przez cały growy świat nowa produkcja CD Projekt Red na długo przed premierą zyskała sobie grono oddanych fanów, którzy każdą nową informację o Cyberpunku 2077 przyjmują z ogromnym entuzjazmem. Gra urosła do miana hitu jeszcze przed wypuszczeniem gry. O tym, czy to faktycznie będzie tak dobry tytuł będzie się można przekonać jeszcze w tym roku, na co fani na całym świecie mają duże nadzieje.

Te i wiele innych produkcji będzie można dostać w dobrze zaopatrzonych sklepach, jednak, żeby zakupić gry najtaniej warto zdecydować się na ich wersje cyfrowe, dzięki czemu będzie je można dostać na czas bez wychodzenia z domu.