Polacy i niekończące się pomysły na symulatory – poznajcie Drill Deal!

Drill Deal
Drill Deal

Czy już możemy uznać, że Polska stała się światowym zagłębiem symulatorów? Dlaczego stają się one coraz bardziej osobliwe? Czy ich tematyka kiedyś przestanie nas zaskakiwać? Odpowiedzi na te pytania, to temat na osobną okazję, a dziś prezentujemy wam Drill Deal od rodzimego Red Dev Studio. O grze mogliście usłyszeć już wcześniej, jednak wkrótce będziecie mogli przetestować ją w praktyce. Już 31 lipca na Steam udostępniony zostanie prolog gry. Premiera pełnej wersji planowana jest na koniec września. Jak informują twórcy, większość prac została już ukończona i produkcja jest w ostatniej fazie.

Drill Deal Grafika3

Drill Deal to symulator, którego akcja dzieje się na platformie wiertniczej. Gracz wcieli się w eksperta odpowiedzialnego za jej budowę. Do naszych zadań należeć będą akcje takie jak: dbanie o rentowność, budowanie i modernizacja obiektów, kupowanie sprzętu oraz żywności, zatrudnianie pracowników i dozór nad wszystkim, co dzieje się na platformie.

Symulator będzie pozwalał także na zabawę w trybie gry swobodnej (sandbox), w którym gracz nie kierując się żadnymi z góry narzuconymi celami, spróbuje utrzymać rentowność obiektu przez jak najdłuższy czas. W osiągnięciu celu przeszkadzać nam będzie cała masa czynników zewnętrznych, takich jak sztormy, protesty ekologów czy grasujący po wodach piraci.