PlayStation Network zwiększa zyski, a PlayStation VR sprzedaje się zgodnie z oczekiwaniami

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę

Podczas konferencji, na której Sony ogłosiło sprawozdanie finansowe z ostatniego kwartału, nie zabrakło informacji o PlayStation Network i goglach wirtualnej rzeczywistości.

Kenichiro Yoshida, szef finansów w Sony, przedstawił ciekawe dane dotyczące PlayStation. Dowiedzieliśmy się między innymi, że PlayStation Network przyniosło w ostatnim kwartale 40% więcej zysków, niż w tym samym okresie w poprzednim roku. Yoshida zapewnia, że skok nie był chwilowy i wzrost dochodów wciąż trwa.

Ponadto CFO japońskiej firmy zdradził, że sprzedaż PlayStation VR była zgodna z oczekiwaniami firmy, ale po tak krótkim czasie od premiery nie można oczekiwać innych deklaracji.

Już wiosną Sony wkracza na rynek gier mobilnych, za produkcją których będzie stało specjalnie utworzone studio ForwardWorks. Oczywiście Sony będzie w tym celu eksploatowało kultowe IP, choć ma nie zabraknąć także nowych marek.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów