Dlaczego warto wybrać PSN Card?

Playstation Store
Playstation Store

Popularność różnego rodzaju kart i kuponów promocyjnych znalazła swoje odzwierciedlenie także w świecie graczy. PSN Card to propozycja dla tych, którzy chcą na szeroką skalę rozwinąć swoją gamingową aktywność. Od momentu pojawienia się na rynku PlayStation 4 stało się to właściwie regułą. Podobna zasada dotyczy zresztą konkurencyjnego Xboksa od Microsoftu. Jak wygląda taka funkcjonalność w praktyce? Jakie najważniejsze korzyści wiążą się z PlayStation Network card?

  1. Gry w ramach usług
  2. Promocje
  3. Dostęp do chmury

Płatności w związku z PSN Card są cykliczne. Oznacza to, że nie ma możliwości zapłacenia raz za licencję dożywotnią. Warto jednak wiedzieć, że PlayStation Network Cards to nie tylko subskrypcja pozwalająca na grę w sieci, ale również dodatkowe korzyści. Poniżej znajdują się te najbardziej doceniane.

Gry w ramach usług

W ramach wykupionej usługi gracz co miesiąc zyskuje możliwość pobrania i korzystania z dodatkowych gier bez żadnych opłat. To bodaj najbardziej ceniona przez użytkowników funkcjonalność PlayStation Plus. Wiadomym jest, że efekt końcowy zależny jest od tytułów, ale w tym przypadku Sony nie podchodzi do tematu po macoszemu i oferuje naprawdę ciekawe produkcje. Wśród hitowych tytułów wystarczy wymienić Mad Maxa, Deus Ex: Mankind Divided czy Batmana. Każdy z tytułów jest w pewien sposób atrakcyjny, a gdyby chcieć kupić je osobno, wyszłoby to niewiele taniej niż roczna subskrypcja PlayStation Plus.

Promocja

Poza gratisami ta usługa to także liczne promocje. Są to przede wszystkim interesujące zniżki na produkcje dostępne w PlayStation Store. Bardzo często oferowane bonusy łączą się, więc w efekcie aktywni subskrybenci uzyskują rabat od rabatu. Mimo że nie każdy jest fanem cyfrowych wersji gier, sama opcja jest bardzo kusząca. Ekskluzywnych akcje promocyjne dla wybrańców oznaczają niejednokrotnie, że koszt rocznej subskrypcji zwraca się całkowicie. Co ważne, promocje nie są okazjonalne. Powtarzają się dość często, dzięki czemu łatwo upolować perełkę.

Dostęp do chmury

Wraz z wykupieniem subskrypcji PlayStation Plus, użytkownik uzyskuje także dostęp do chmury. W jakim celu? Może w niej przechowywać ustawienia swoich gier oraz zapisywać stan rozgrywki. Miejsca do dyspozycji jest całkiem sporo – to 10 gigabajtów wirtualnej przestrzeni. Ciekawą funkcjonalnością jest możliwość zaordynowania, aby pliki automatycznie zapisywały się na dysk internetowy. Dzięki temu użytkownik nie musi kłopotać się o tworzenie save’ów, a jednocześnie zabezpiecza się przed utratą danych w razie jakiegokolwiek uszkodzenia konsoli.