PlayStation Classic korzysta z ogólnodostępnego emulatora do uruchamiania gier

| @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę
PlayStation Classic

PlayStation Classic pojawi się na półkach sklepowych za miesiąc, ale wybrane redakcje mogły sprawdzić działanie konsoli wcześniej. Okazało się, że Sony nie wykazało się za bardzo własną inicjatywą i postawiło na wykupiony przez siebie emulator, który jest odpowiedzialny za uruchamianie gier.

Konsolka działa w oparciu o emulator PCSX ReARMed, który jest zmodernizowaną wersją poczciwego PCSX, który powstał w okolicach 2003 roku na Windows, Linuksa i Mac. Oprogramowanie dobrze radzi sobie z wybranymi przez Japończyków grami, ale niektóre z nich nie osiągają rozdzielczości HD.

Do tej pory Sony było przeciwnikiem emulacji, a samo postawiło na emulator własnej konsoli. Emulatory nie były rozpatrywane pozytywnie przez Sony, ponieważ ich obecność wprowadzała piractwo, a tego Japończycy nie lubili.

Wielu fanów Sony twierdzi, że koncern wykazał się niemal zerową pracą w porównaniu do Nintendo. Konkurencja Sony sama opracowała emulator dla swoich retro konsolek, a krok niebieskich pokazuje, że można stawiać na oprogramowanie open source. Szczególnie w momencie gdy jest tak samo dobre, jak oryginalne.

Źródło: https://www.slashgear.com/playstation-classic-relies-on-open-source-emulator-for-its-20-games-10553263/?fbclid=IwAR28iTm52xLgrKuMak_FEWkGqjx5VZHoqU8nl8X-lvI9xL0xiLItkqWnzvY

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

TWEETS

Red Dead Redemption 2 jest ponownie najlepiej sprzedającą się grą w UK https://t.co/5E0dvNv6lt https://t.co/gcCXBmNly2
Sony zachęca do kupna PlayStation VR pod choinkę https://t.co/cUPWhkm8MM https://t.co/MALRrckVzL

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch