PlayStation 5 dwa razy grubsze od PlayStation 4 Pro?

Playstation 5
Playstation 5

Popularny rosyjski serwis Gamemag.ru opublikował plotki na temat wyglądu najnowszej konsoli Sony. Źródłem doniesień jest rzekomo jeden z programistów pracujący nad ekskluzywną grą na konsolę PlayStation 5.

Jego zadaniem Japończycy nie postawili na oryginalną bryłę, tak więc ciężko będzie się doszukiwać wspólnych inspiracji z projektantami Microsoftu. Platforma Sony ma mieć klasyczną kwadratową i symetryczną bryłę, z zaokrąglonymi krawędziami. Zdecydowaną różnicę w porównaniu do bieżącej generacji będzie robiła jej grubość. PlayStation 5 mam być bowiem prawie dwa razy grubsze niż popularny „spaślak”, czyli PlayStation 4 Pro.

Projekt konsoli wbrew pozorom nie będzie nudny. Sprzęt ma bowiem posiadać wyróżniający, charakterystyczny szczegół. Obawiacie się wyciętego „V” jak w wersji deweloperskiej? Spokojnie, finalne PS5 nie ma przypominać, żadnego z dotychczas opublikowanych projektów.

Sama konsola ma jeszcze skrywać niejedną tajemnicę. 4 czerwca ma zostać szerzej przestawiona jedna bardzo ważna funkcja, której Sony nie poświeciło do tej pory zbyt dużej uwagi.  Czy wówczas dowiemy się też w końcu końcu jaka będzie cena PS5? Wszyscy na to liczymy.