Cena PS5 ma odzwierciedlać jego wartość – Sony komentuje cenę konsoli

DualSense PlayStation 5 gamer style

W wywiadzie dla serwisu Gamesindustry.biz, prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment Jim Ryan powiedział, że cena PlayStation 5 będzie odzwierciedlała jego wartość.

„Myślę, że najlepszą opcją jest dać graczom najlepszą możliwą ofertę. Niekoniecznie mam na myśli najniższą cenę. Wartość jest kombinacją wielu rzeczy. W naszym obszarze oznacza to gry, ich liczbę, głębokość, skalę, jakość i cenę … wszystkie te rzeczy oraz sposób, w jaki korzystają z zestawu funkcji platformy.”

W rozmowie z CNET wyjaśnił, że PS5 niekoniecznie będzie kosztować więcej niż konsola konkurencji. Ryan jest przekonany, że firma będzie w stanie ustalić odpowiednią cenę, zapewniając graczom przyzwoitą ofertę. Według plotek konsola Xbox Series X ma kosztować około 2500 zł.

„Postaramy się ustawić właściwą cenę i odpowiednią wartość”

Jim Ryan powiedział wcześniej, że The Last Of Us Part II będzie działał bezproblemowo na PlayStation 5.

Nowa generacja w pełnej krasie zostanie ujawniona już w przyszły czwartek, 4 czerwca, o godzinie 22:00 czasu polskiego w czasie oficjalnej prezentacji PlayStation 5.

Na razie nie wiemy, jak wygląda konsola PlayStation 5. Sony na razie ujawniło wygląd pada DualSense i jego niektóre funkcje. Nowy kontroler wzbudza wiele emocji wśród graczy, o czym szerzej możecie przeczytać tutaj.

PS5 zadebiutuje pod koniec tego roku.