Out of Reach: Treasure Royale – Battle Royale znad Wisły spróbuje podbić rynek

Out Of Reach Treasure Royale
Out Of Reach Treasure Royale

Out of Reach: Treasure Royale to propozycja od rodzimego Space Boat Studios. Ekipa z Łodzi dała graczom zobaczyć próbkę swojej produkcji podczas zakończonego niedawno Letniego Festiwalu na Steam. Zdaje się, że zainteresowanie grą przewyższyło ich oczekiwania. Tytuł został pobrany ponad dziesięć tysięcy razy, a rozgrywki w trybie battle royale nie ustawały przez cały tydzień. Ciepłe przyjęcie wśród graczy spowodowało, że deweloperzy zdecydowali się kuć żelazo póki gorące i wystartowali ze zbiórką w serwisie kickstarter. Jeśli jesteście zainteresowani wsparciem projektu, to możecie zrobić to tutaj. Zachęcam do zapoznania się z poniższym trailerem, który z pewnością przybliży wam Out of Reach: Treasure Royale.

Out of Reach: Treasure Royale – trailer

Out of Reach: Treasure Royale narodziło się jako wypadkowa poprzedniej gry łódzkiego studia. W 2018 roku Space Boat Studios wypuściło na rynek Out of Reach – piracki survival z otwartym światem i rozbudowanym systemem budowania. Produkcja nie cieszyła się jednak popularnością, a średnia ocen na Steam wynosi jedyne 58%. Zgaduję, że to właśnie tym podyktowana została decyzja o zmianie stylu i pomysłu na rozgrywkę, przy jednoczesnym trzymaniu się podstawy.

Out Of Reach Treasure Royale

Out of Reach: Treasure Royale będzie posiadać cechy typowe dla gier z gatunku battle royale. Nie zabraknie jednak pewnych odstępstw, mających uatrakcyjnić znaną wszystkim formę rozgrywki. Oprócz walki o broń, posyłania wrogów do piachu i uciekania przed zamykającą się strefą, twórcy dodali masę zabawy w iście pirackim stylu. Gracze będą mogli przywoływać okręty, bawić się w poszukiwanie skarbów czy ścierać się o tak uwielbiane przez piratów złoto. W grze nie zabraknie też  elementów nadprzyrodzonych. Po śmierci dostaniemy kolejną szansę w zaświatach, członków swojej załogi będziemy mogli wskrzeszać, a wyłaniająca się z odmętów oceanu wyspa będzie miejscem składania skarbów. Pojawia się pytanie czy na rynku jest miejsce na kolejną grę z tego gatunku?

Zachęcam do zapoznania się z głównymi cechami, wyszczególnionymi przez twórców Out of Reach: Treasure Royale:

  • Dołącz samemu lub w zespołach 4 osobowych do rozgrywki Battle-Royale na mapie przewidzianej na 25-99 graczy
  • Szukaj sprzętu, skarbów i wrogów na obszarze archipelagu o powierzchni ponad 20km² z wieloma wyspami, morskimi skałami, jaskiniami i rozbitymi wrakami.
  • Używaj w pełni funkcjonalnego statku do przemierzania oceanu, taranowania i bombardowania wrogów.
  • Gdy zostaniesz wyeliminowany – walcz w zaświatach przeciwko podobnym sobie nieszczęśnikom lub zaczekaj aż członkowie załogi odprawią rytuał wskrzeszający
  • Gdy stracisz statek – poświęć część swoich punktów życia na rytuał przyzywając krakena wraz z nowym galeonem
  • Podążaj za mapą w celu zdobycia wszystkich skarbów, a następnie złóż je na morskim ołtarzu zanim zrobią to przeciwnicy by wygrać rundę!
  • Zdobywaj doświadczenie i złoto, odblokowuj części ubioru, stwórz własną banderę na statku