Nowy zwiastun Blair Witch

Blair Witch1

Od czasu zakończenia E3 2019 o Blair Witch polskiego studia Bloober Team było dosyć cicho. Na miesiąc przed premierą gry machina promocyjna ruszyła na dobre. Producent wraz z Lionsgate Games, który posiada prawa do marki, zaprezentował nowy zwiastun z fragmentami rozgrywki. W materiale możemy zobaczyć jak wygląda eksploracja, interakcja z otoczeniem, zarys fabularny, jak również wydawanie komend towarzyszącemu nam przez całą grę pieskowi. Zwiastun pokazuje również nowość w postaci prowadzenia pojazdów.

Blair Witch to pierwszoosobowa gra przygodowa, utrzymana w klimacie horroru, bazująca na serii popularnych filmów o tym samym tytule. Akcja gry przeniesie nas do 1996 roku, gdzie wcielimy się w Ellisa, byłego policjanta, który wyrusza do Maryland, aby w lesie Black Hills odszukać zaginionego chłopca. Według miejscowych, las nawiedzony jest przez tajemniczą wiedźmę. Fabuła gry będzie kanoniczną całością marki, rozszerzającą filmowe uniwersum.

Blair Witch ukaże się 30 sierpnia na Xbox One oraz PC. Gra w dzień premiery pojawi się w usłudze Game Pass zarówno na Xbox One, jak i PC z Windowsem 10.