Nowa gra z serii Fable w rękach twórców Forza Horizon

Fable
Fable

Jak donosi serwis Eurogamer, studio Playground Games, twórcy gier wyścigowych z serii Forza Horizon, pracują nad nową odsłoną cyklu Fable. Podobnie jak poprzednie części kultowej marki gier RPG, tytuł będzie przygotowany z myślą o platformach Microsoftu.

Nowe Fable ma zaoferować graczom epicką opowieść zrealizowaną w wielkim, otwartym świecie. Gra prawdopodobnie wciąż znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, gdyż prace nad nią przejął nowo powstały oddział Playground. Firma informowała kila miesięcy temu, że pracuje nad nową nie-wyścigową grą z otwartym światem, kryjącą się pod kryptonimem Project 2. Niewielu jednak przypuszczało, że produkcją tą będzie nowe Fable.

Seria została zapoczątkowana w 2004 roku przez firmę LionHead założoną przez Petera Molyneux. Każda kolejna odsłona była robiona przez tą samą firmę do czasu aż Microsoft postanowił ją zamknąć w 2016 roku, anulując tym samym Fable Legends. Fable było więc przez pewien czas marką martwą i choć Microsoft zachował do niej prawa, to niewielu sądziło, że firma powierzy jej kontynuowanie innemu deweloperowi. Eurogamera stwierdził, że ​​chęć amerykanów do ożywienia Fable została ożywiona przez sukces Horizon Zero Dawn.

Czy to oznacza, że Playground Games nie będzie już tworzyło gier wyścigowych? Absolutnie nie. Dzięki podziałowi na dwa oddziały, deweloper może oddelegować pracowników do pracy nad dwoma różnymi projektami. Ralph Fulton, założyciel studia, wypowiedział się w lutym 2017 roku w następujący sposób.

Nasza współpraca z Forza w ciągu ostatnich sześciu, siedmiu lat była dla nas bezcenna.Pozostaje on podstawą naszego biznesu – nie uciekamy od wyścigów, wciąż czujemy się pasjonatami gier wyścigowych i chcemy dostarczać nowe doświadczenia naszym graczom.