Nintendo Switch – wiemy dlaczego konsola nie ma czatu głosowego

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 2 min.
Nintendo Switch
Nintendo Switch

Reggie Fils-Aimé, dyrektor operacyjny Nintendo of America, wyjaśnił w wywiadzie, dlaczego Nintendo Switch nie ma wbudowanego czatu głosowego.

Switch ma wiele świetnych gier do wspólnej zabawy, ale niestety ma ograniczenia związane z komunikacją pomiędzy graczami. Czat głosowy i możliwość stworzenia imprezy wydają się w dzisiejszych czasach czymś normalnym, o czym wiedzą posiadacze PlayStation 4 i Xbox One.

Czat głosowy w Nintendo Switch tylko za pomocą telefonu

Nintendo poszło inną drogą i zamiast wbudować czat głosowy w oprogramowaniu konsoli zdecydowało się na zewnętrzne rozwiązanie polegające na korzystaniu ze smartfona. Na telefonie trzeba zainstalować specjalną aplikację Nintendo Switch Online.

Reggie Fils-Aimé w wywiadzie udzielonym na szczycie Geekwire uważa, że jest to znacznie bardziej praktyczne rozwiązanie.

„Wierzymy, że najłatwiejszym sposobem na połączenie się z innymi i korzystanie z funkcji czatu głosowego,  jest użycie smartfona. Telefon jest zawsze z tobą.”

Switch przez wielu graczy jest używany mobilnie i dlatego do czatu głosowego trzeba używać czegoś co zawsze mamy przy sobie.

Z drugiej strony jeśli już gramy poza domem wystarczyłaby funkcja czatu wbudowana w konsolę, którą w końcu mamy za sobą. Fils-Aimé stwierdził jednak, że Nintendo zawsze robi wszystko po swojemu.

Brak wbudowanego czatu w konsoli, ogranicza także możliwość komunikacji dzieci z nieznajomymi poza kontrolą rodziców.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów