Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

SWITCH

Nintendo Switch – wiemy dlaczego konsola nie ma czatu głosowego

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Reggie Fils-Aimé, dyrektor operacyjny Nintendo of America, wyjaśnił w wywiadzie, dlaczego Nintendo Switch nie ma wbudowanego czatu głosowego.

Switch ma wiele świetnych gier do wspólnej zabawy, ale niestety ma ograniczenia związane z komunikacją pomiędzy graczami. Czat głosowy i możliwość stworzenia imprezy wydają się w dzisiejszych czasach czymś normalnym, o czym wiedzą posiadacze PlayStation 4 i Xbox One.

Czat głosowy w Nintendo Switch tylko za pomocą telefonu

Nintendo poszło inną drogą i zamiast wbudować czat głosowy w oprogramowaniu konsoli zdecydowało się na zewnętrzne rozwiązanie polegające na korzystaniu ze smartfona. Na telefonie trzeba zainstalować specjalną aplikację Nintendo Switch Online.

Reggie Fils-Aimé w wywiadzie udzielonym na szczycie Geekwire uważa, że jest to znacznie bardziej praktyczne rozwiązanie.

„Wierzymy, że najłatwiejszym sposobem na połączenie się z innymi i korzystanie z funkcji czatu głosowego,  jest użycie smartfona. Telefon jest zawsze z tobą.”

Switch przez wielu graczy jest używany mobilnie i dlatego do czatu głosowego trzeba używać czegoś co zawsze mamy przy sobie.

Z drugiej strony jeśli już gramy poza domem wystarczyłaby funkcja czatu wbudowana w konsolę, którą w końcu mamy za sobą. Fils-Aimé stwierdził jednak, że Nintendo zawsze robi wszystko po swojemu.

Brak wbudowanego czatu w konsoli, ogranicza także możliwość komunikacji dzieci z nieznajomymi poza kontrolą rodziców.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz także...

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

Advertisement