Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

SWITCH

Nintendo Switch – wiemy dlaczego konsola nie ma czatu głosowego

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Reggie Fils-Aimé, dyrektor operacyjny Nintendo of America, wyjaśnił w wywiadzie, dlaczego Nintendo Switch nie ma wbudowanego czatu głosowego.

Switch ma wiele świetnych gier do wspólnej zabawy, ale niestety ma ograniczenia związane z komunikacją pomiędzy graczami. Czat głosowy i możliwość stworzenia imprezy wydają się w dzisiejszych czasach czymś normalnym, o czym wiedzą posiadacze PlayStation 4 i Xbox One.

Czat głosowy w Nintendo Switch tylko za pomocą telefonu

Nintendo poszło inną drogą i zamiast wbudować czat głosowy w oprogramowaniu konsoli zdecydowało się na zewnętrzne rozwiązanie polegające na korzystaniu ze smartfona. Na telefonie trzeba zainstalować specjalną aplikację Nintendo Switch Online.

Reggie Fils-Aimé w wywiadzie udzielonym na szczycie Geekwire uważa, że jest to znacznie bardziej praktyczne rozwiązanie.

„Wierzymy, że najłatwiejszym sposobem na połączenie się z innymi i korzystanie z funkcji czatu głosowego,  jest użycie smartfona. Telefon jest zawsze z tobą.”

Switch przez wielu graczy jest używany mobilnie i dlatego do czatu głosowego trzeba używać czegoś co zawsze mamy przy sobie.

Z drugiej strony jeśli już gramy poza domem wystarczyłaby funkcja czatu wbudowana w konsolę, którą w końcu mamy za sobą. Fils-Aimé stwierdził jednak, że Nintendo zawsze robi wszystko po swojemu.

Brak wbudowanego czatu w konsoli, ogranicza także możliwość komunikacji dzieci z nieznajomymi poza kontrolą rodziców.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

Advertisement