Niespodzianka dla fanów przygodówek! Demo Syberia: The World Before do pobrania za darmo

Syberia The World Before
Syberia The World Before

Firma Microids wzięła wszystkich z zaskoczenia, wypuszczając dzisiaj grywalny prolog czwartej części serii Syberia, kultowego cyklu gier przygodowych.

Zeszłoroczna zapowiedź Syberia: The World Before nie zdradziła nam zbyt wielu szczegółów na temat powstającej gry, jednak teraz, wraz z opublikowanym demem, dowiedzieliśmy się kilku nowości. Tytuł będzie opowiadał historię z dwóch perspektyw. Pierwszej, kontynuującej wydarzenia z Syberii 3, gdzie ponownie wcielimy się w Kate Walker, stałą bohaterkę cyklu.

A także drugiej, przenoszącej nas do roku 1937, gdzie jako Dana Rose, młoda pianistka, będziemy poznawać Europę zagrożoną widmem II wojny światowej. Ze świeżo opublikowanego materiału wynika, że w tym okresie nie zabraknie również automatów i zabawek Voralbergów. Fani cyklu z pewnością przypominają sobie, że to moment, w którym rodzinna fabryka święciła jedne ze swoich najlepszych lat, a sam rok 1937 poprzedza ucieczkę Hansa Voralberga z domu.

Jak sami widzicie, już teraz można wypatrzeć kilka powiązań z poprzednimi odsłonami. Dlatego też, jeśli jesteście ciekawi, co tym razem przygotował Benoit Sokal, grywalny prolog możecie sprawdzić za darmo w serwisie Steam. Premiera gry została zaplanowana na rok 2021.