Syberia: The World Before została ciepło przyjęta przez krytyków

Syberia The World Before
Syberia The World Before

Jutro debiutuje przygodówka Syberia: The World Before, czyli ostatnia, czwarta odsłona kultowej serii. Zdaniem krytyków, jest to tytuł, w który warto zagrać.

Już od wczoraj recenzenci mogą publikować swoje opinie na temat Syberia: The World Before, ostatniej odsłony legendarnej serii gier przygodowych. Robert w swojej recenzji nie pozostawia złudzeń, że w „ostatni taniec” Kate Walker zdecydowanie warto zagrać. Podobnego zdania są również dziennikarze z innych serwisów.

Do tej pory na Metacritic mamy zaledwie 9 recenzji, ale należy pamiętać, że gra zadebiutowała tylko na PC, a premiera na konsole planowana jest pod koniec roku. Recenzenci są dość zgodni i brakuje skrajnych ocen. Najniższa do tej pory nota to 7.5, a najwyższa 8.5. Oczywiście trudno oczekiwać by taki trend utrzymał się dłużej.

Syberia: The World Before chwalona jest za historię napisaną przez zmarłego Benoîta Sokala, bardziej przystępnych gameplay i stan techniczny. Część krytyków uważa, że jest to część lepsza od Syberia 3, która w okolicach premiery zawodziła szczególnie w kwestiach technicznych.

Krytyczne uwagi dotyczą najczęściej braku innowacyjnych rozwiązań oraz ładnej, aczkolwiek niedzisiejszej już oprawy graficznej.

Syberia: The World Before zadebiutuje jutro w wersji na PC. Edycje konsolowe zadebiutują w późniejszym terminie.

Syberia: The World Before – oceny

  • PC Invasion – 8.5
  • Gamerweb.pl – 8.5
  • IGN France – 8.0
  • JeuxActu – 8.0
  • Gamepressure – 7.5
  • Wccftech – 7.5