Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

OGÓLNE

Lords of the Fallen 2 powstaje, ale po raz kolejny zmienia producenta

Lords Of The Fallen

Druga odsłona Lords of the Fallen, gry action RPG od polskiego studia CI Games, nie ma łatwego życia. O tym, że powstaje, dowiedzieliśmy się krótko po premierze części pierwszej. Sequel polskich Soulsów miał ukazać się w 2017 roku. W międzyczasie z zespołu odszedł Tomasz Gop, a gra przeszła z rąk Deck13 do Defiant Studios, jednak i ono nie sprostało oczekiwaniom polskiego wydawcy.

Zarząd CI Games poinformował dziś o założeniu nowego studia produkcyjnego pod nazwą Hexworks, które ma swoje siedziby w Barcelonie i Bukareszcie, zatrudniając na start dwudziestu pięciu doświadczonych producentów. Pierwszym projektem zespołu ma być właśnie Lords of the Fallen 2, co oznacza, że produkcja rozpoczyna swoje życie po raz trzeci.

Minęło sporo czasu, odkąd zaczęliśmy prace koncepcyjne nad Lords of the Fallen 2 oraz produkcję samej gry – mówi Marek Tymiński. – Nie chcieliśmy o tym publicznie mówić więcej, zanim nie zbudujemy głównego zespołu, nie uzgodnimy szczegółów pierwszego projektu i nie posuniemy się istotnie naprzód z jego wizją. Dziś mamy ten ważny etap za sobą, więc przyszedł odpowiedni moment aby oficjalnie to ogłosić – dodaje. – Cieszę się, że dziś możemy ogłosić nowe studio, które pracuje nad tym tytułem już od pół roku i poczyniło przy nim znaczące postępy.

Logo

Z wypowiedzi prezesa CI Games wynika, że prace nad Lords of the Fallen 2 w Hexworks rozpoczęły się na przełomie marca i kwietnia, a projekt powstaje zupełnie od nowa. Dyrektor kreatywny studia, Cezar Virtosu, oznajmia: Przez wiele miesięcy pracowaliśmy ciężko nad zdefiniowaniem projektu, znalezieniem pasującego mu DNA, które zapewniałoby odpowiednie wyzwanie, ale jednocześnie nie sprawiło, że projekt stałby się niewykonalny. Trudno jest tworzyć na odległość gry skupione na walce, ale równoważy to łatwość kontaktu i możliwość pracowania z miłośnikami soulsborne z całego świata.

Tytuł ponownie ma przypominać w swoich założeniach produkcje od studia From Software, więc możemy spodziewać się wymagających walk i angażującej eksploracji. W kwestii klimatu, drugie Lords of the Fallen ma bardziej stawiać na styl dark fantasy, aniżeli power fantasy. Nie poznaliśmy jeszcze daty premiery gry, ani nie dostaliśmy żadnych materiałów, na które moglibyśmy spojrzeć. Wiadomo natomiast, że gra zmierza na PC i konsole nowej generacji.

To była długa droga dla Lords of the Fallen 2. Czy tym razem niefortunna passa polskich Soulsów zostanie pokonana? Miejmy nadzieję, że tak.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

Advertisement