Koniec domysłów. Grafika nowego Wiedźmina przedstawia medalion szkoły Rysia

Wiedźmin 4
Wiedźmin 4

Dyrektor społeczności CD Projekt Red Marcin Momont potwierdził, że pierwsze zdjęcie zapowiadające nową grę w uniwersum Wiedźmina przedstawia medalion ze szkoły Rysia.

Wcześniej gracze spekulowali, że może on tyczyć szkoły Kota, która pojawiła się w książkach, co owocowało teoriami, że nadchodzący Wiedźmin będzie spin-offem o Ciri. Twórcy jednak szybko zaczęli hamować zapędy fanów, podkreślając, że gra nie będzie bezpośrednio związana ze starymi bohaterami.

Co ważne, w oficjalnym kanonie uniwersum, obejmującym książki i gry, nie ma szkoły Rysia, jest ona jedynie wspomniana na fanowskiej stronie Wikipedii. Według tych danych Lambert i czarodziejka Keira Metz zostali założycielami szkoły po bitwie o Kaer Morhen. W sieci jednak nie brakuje teorii, że ​​Ciri mogłaby jeszcze zostać szefową nowej szkoły, łącząc style Wilka i Kota, ale w tej chwili to tylko zwykłe przypuszczenia. 

Nowy Wiedźmin ma rozpocząć nową sagę i najprawdopodobniej bohaterem tytułu nie będzie Geralt z Rivii. Gra jest robiona na silniku Unrela Engine 5.